חילופי האשמות בין הגורמים האחראים על הרישום לסמינרים

איש
י' תמוז ה'תשע"ז 04/07/17
משרד החינוך מטיל את האחריות על העירייה, העירייה מעבירה אותה למנהלי הסמינרים.
והבנות? בוכות בבית.
בחושך (צילום: יעקב לדרמן)
בחושך (צילום: יעקב לדרמן)

בעיית הקבלה הגיעה למשרד החינוך וכל גוף מעביר את האחריות לאחר. הדיבורים ימשיכו והגאווה של מנהלי ומנהלות  הסמינרים תמשיך לשפוך את דמן של בנות ישראל.

נזכיר שארנרייך העביר את האחריות למנהלי הסמינרים בעוד מנהלי הסמינרים עדיין מסרבים לשתף פעולה עם ארנרייך ואותן 120 בנות עדיין ללא פתרון. "ידנו לא שפכו את הדם הזה" כתב ארנרייך.

בוועדת החינוך שהתקיימה היום (שני) אמר עו"ד לירון ספרד, העוזר הראשי של היועצת המשפטית במשרד החינוך וגם לא שולל הטלת סנקציות פליליות.

"נלחם באפליה בצורה מאוד מאוד חריפה. נגיש תביעות פליליות נגד מנהלי המוסדות המפלים משום שאפליה היא עבירה על החוק, ונשלול מהמוסדות תקציבים". הדברים הדברים נאמרו במסגרת דיון שיזמו חברי הכנסת מאיר כהן ואברהם נגוסה בנושא.

ח"כ מאיר כהן תקף דווקא את משרד החינוך. "במשרד החינוך אין מעקב אחר הרישום במוסדות החינוך ואין מי שירכז את התלונות".

מנהל המחוז החרדי מר איציק זהבי היה אופטימי יותר וטוען שהמצב היום טוב יותר מפעם:

 "עשינו עבודה במחוז החרדי בשיתוף הלשכה המשפטית וועדת החינוך. גיבשנו הנחיות חדשות ולוחות זמנים. אני לא חושב שהכל מושלם, אבל אנחנו עושים עבודה מתמדת. אנחנו בעיצומה של השנה הנוכחית ואנחנו רוצים להתקדם קדימה. תמונת המצב טובה הרבה יותר השנה מאשר בשנים קודמות".


יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי דרש ממשרד החינוך ליידע את הוועדה עד ל-15 ביולי בעניין סיום הרישום למוסדות החינוך והודיע כי יקיים ישיבה נוספת בנושא לקראת סוף חודש יולי. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.