נאום הבכורה של הרב משה אבוטבול

יהונתן מאיר
כ"ט תשרי ה'תש"פ 28/10/19
"לא ניתן לחמוק מהמוטיבים התורניים של המדינה, של שבת המלכה של מוסד הנישואים הכשרות, כמו גם חיזוק עולם התורה והמצוות, אם אנו רוצים להמשיך ולדאוג בכך שארצנו תהיה שייכת לעם היהודי. מתוך אהבה אחווה שלום ורעות." אמר אתמול חבר הכנסת וראש העיר לשעבר הרב משה אבוטבול
קרדיט: דוברות הכנסת איציק הררי
קרדיט: דוברות הכנסת איציק הררי

 חה"כ הרב משה אבוטבול מש"ס נשא אתמול את נאום הבכורה שלו במליאת הכנסת. ואמר במסגרתו: "חייבים אנו לשמור היטב על המרקם והצביון היהודי שלנו כי זה מה שגם מבדיל אותנו מעמים אחרים ומארצות אחרות. לא ניתן לחמוק מהמוטיבים התורניים של המדינה, של שבת המלכה של מוסד הנישואים הכשרות, כמו גם חיזוק עולם התורה והמצוות, אם אנו רוצים להמשיך ולדאוג בכך שארצנו תהיה שייכת לעם היהודי.

אשמח לסייע ולפעול בעזרת השם ובעזרת חבריי היקרים מסיעת ש"ס ומכל סיעות הבית במשכן הכנסת בכל התחומים אותם אהבתי חינוך, רווחה, קליטה, ודיור ואשמח לחלוק את ידיעותיי בניסיוני המצטבר לוועדות הכנסת ולארי ישראל והכל מתוך אהבה אחווה שלום ורעות." 

 

בנוסף התייחס חה״כ אבוטבול לשסע החברתי הקיים במדינה, והביא את מרן הגר״ע יוסף זצוק״ל כמודל לחיבורים בעם ישראל. חה״כ הדגיש את חובת המדינה להישאר בעלת מאפיינים יהודיים כפי מסורת ישראל. כן סיפר על תקופתו רבת השנים כראש העיר בית שמש. ולסיום הביע תודות וברכות לכל מי שקידמו אותו בחיים הציבוריים. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.