נגיף בנק ישראל: חלק א' – הנשמה לעסקים

דוד ישי יוסף
י"ב ניסן ה'תש"פ 06/04/20
סדרת כתבות כלכליות על פגיעת הנגיף בכלכלת ישראל והתנהלות הבנקים מול העסקים הקטנים בעת משבר עולמי. אם אתם עסקים קטנים בבית שמש, המידע בכתבה הבאה שווה לכם הרבה כסף!
Photo by rupixen.com on Unsplash
Photo by rupixen.com on Unsplash

הנגיף הבלתי נראה פוגע אנושות בעסקים מסוימים ומאידך מייצר פרנסה עצומה לעסקים החיוניים לקיום החיים והמאבק בהתפשטות הנגיף. בתוך כל זה ישנם עסקים מסוימים שצמחו מתוך המשבר, חלקם אף נולדו יחד עימו.

איך הביזנס בבית שמש?

בערך כמו בכל הערים החרדיות, רוב העסקים לא פעילים, מי שכבר פעיל חלקית בעזרת שרות משלוחים עצמי, פיתח את השרות והוסיף שיווק דיגיטלי כדי למקסם את כמות ההזמנות וגודל ההזמנה, ולשפר את מערך השרות. עסקים ללא שרותי משלוחים היו חייבים להדביק את הפער הלוגיסטי והדיגיטלי, ולייצב שרות משלוחים יעיל ומותאם להגבלות והנחיות משרד הבריאות.

 בקיצור לא פשוט ב כ ל ל !

לנקוט פעולות משמעותיות בעסק שלך, עכשיו!

עסקים שהסתגלו למצב החדש, ונקטו מספר פעולות כגון  א. הקימו שרות משלוחים ב. צמצמו את הוצאות העסק למינימום ג.שחררו את מי שאפשר לחל"ת , למעשה התאימו את העסק לאתגר הכלכלי החדש, אם ביצעתם את כל הפעולות הנדרשות בהתאמה לתחום שאתם עוסקים בו, הצעד הבא שלכם הוא תכנית עבודה וצמיחה בימי המשבר, ואם העסק שלכם שוכן בבית שמש, ממליץ להתחיל מכאן ולקבל פרטים ומידע יקר-ערך איך לפתח את העסק שלכם דווקא בתקופה הזו, כן כן, בזמן שאתם קוראים את השורות הללו, ישנם עסקים שהפכו את משבר הנגיף להצלחה כלכלית משמעותית.

אם תרצו להיעזר גם בשרות הייעוץ החינמי שלנו בנושא דיגיטל חרדי ושיווק באינטרנט כשר, פשוט לחצו כאן כבר תגיעו אלינו...

הנשמה לעסקים

בחודש האחרון אנו עדים למרדף חובק עולם אותו מנהל ה"מוסד" וה"שב"כ" אחרי מכונות הנשמה, אם העסק שלך זקוק להנשמה, חשוב לתת לו את הטיפול הנדרש, טיפול נכון מציל חיים, ק"ו שמדובר בעסק הגוסס שלך, ראשית אתה צריך אויר תזרימי, כאן המדינה נכנסת לתמונה, ואמורה לספק לאזרח רשת כלכלית בטוחה או פיצוי כלשהוא עד יעבור זעם.

עוד המלצה חשובה ל"החייאה" נכונה בתקופה המיוחדת שאנו חווים היא, לפעול! ליזום! להגיש בקשה ל"מענק" המיוחד לעסקים קטנים (עד 6000 ₪) אבל לא לשבת בחיבוק ידיים (למי זה יספיק הסכומים האלה???).

לזכור להודות לביבי על ה"עודף" (כמיליארד וחצי שקלים) שיחולק לכל העם בחוה"מ פסח הבעל"ט (2000 ₪ אם יש לכם 4 ילדים) ולרוץ (למחשב) ולהגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה, אם אתה לא תלחם להציל את העסק שלך, אף אחד לא יעשה זאת בשבילך !

קרן ייעודית לעסקים לסיוע בקושי התזרימי בעקבות התפשטות הנגיף – מכונת הנשמה לעסקים

כל עסק יכול להגיש עצמאית בקשת הלוואה לקרן, עכשיו גם לא צריך לצאת מהבית בשביל זה, ממלאים שאלון, מתאמים עם הבנק המלווה שתבחרו, ויוצאים לדרך...  רוב העסקים אשר מתנהלים מול הקרן והבנקים ללא ליווי של כלכלן מנוסה בתהליך מקבלים שלילה. למעשה למעלה ממחצית מהבקשות מקבלות שלילה, כאשר חלק גדול מהבקשות הן עבור עסקים עם נתונים טובים שנפלו עקב התנהלות לא נכונה מול הקרן. בעקבות המשבר הקרן להלוואות ביצעה הקלות והטבות מרחיקות לכת בניהן הפטור מלהגיש תכנית עסקית מקצועית ועוד הטבות מיוחדות הנה הם לפניכן:

תנאי ההלוואה

פריסה עד 5 שנים – דחיית תשלומי הקרן עד 12 חודשים

סכום ההלוואה – 8% מהמחזור העסקי ועד סכום מקסימלי של 20 מיליון ₪

ימי טיפול – עד 7 ימי עסקים

עלות – הלוואות ניתנות ללא עמלות או תשלומים נוספים לבנק או למדינה

פיקדון – 5% בלבד

ריבית – תשלום מלא של הריבית ע"י המדינה בשנה הראשונה, והחל מהשנה השנייה ואילך ריבית ממוצעת של פריים + 1.5%

 

אתם עוד כאן? לכו להציל את העסק שלכם!  לחצו כאן למעבר לבקשת הלוואה בערבות מדינה.

מתוך אתר משרד האוצר

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.