נווה שמיר: אל תגידו לא אמרנו לכם!

יהודה סגל
י"ג תשרי ה'תשע"ח 03/10/17
איזהו חכם? הרואה את הנולד. את קניון שער העיר התמיר והיפה, עדיין מנסים לאכלס. נלמד קל וחומר, אם בניין עם כמה מאות דירות במרכז העניינים לא מוצאת קונים, כיצד יאכלסו אלפי דירות באמצע שומקום, סליחה, "קרוב לטבע"?

בזמן האחרון זה הנושא החם בתקשורת ארצית בנוגע לבית שמש, אבל מהדריניוז עורר וסיפר על כך לראשונה: נווה שמיר הוא ישראבלוף. ה"משקפת" בפרסומת מסתירה את המיקום. בונים שכונה ענקית לאנשים שאין חפץ בו, במקום הכי פחות מתאים לתרבותם: עיר התורה והיהדות, בית שמש.

לא למדנו "ליבה", אז תקנו אותנו אם זה טעות, אבל אומרים בשם אלברט איינשטיין הגדרה לשיגעון: "חזרה על אותה פעולה בדיוק מתוך ציפייה לתוצאה שונה". איזהו חכם? הרואה את הנולד. את קניון שער העיר התמיר והיפה, עדיין מנסים לאכלס. נלמד קל וחומר. אם בניין עם כמה מאות דירות במרכז העניינים לא מוצאת קונים, כיצד יאכלסו אלפי דירות באמצע שומקום, סליחה, "קרוב לטבע"?

בשכונת רמה אלף, גם כן, תוכנן הכל לחילונים. מסכנים... ראינו מה שקרה שם. מי שהתפתה לכך נאלץ למכור את דירתו או לחזור בתשובה. החילונים לא התברכו בנישואים ובצאצאים רבים, הקריירה קודמת לקהילה, ולמה לרכוש כשניתן לשכור.

נו, למשווקים כל זה לא אכפת. כל אצבע מקליקה על מודעת הגוגל אד-וורדס מכניסה להם רווחים. אותם זה לא מעניין.

גם אלי כהן הודה בפה מלא: זו עיר חרדית. לא נותר אלא לראות את סקר מכון סמית על בחירות 2018. כל הדיון הוא מי מבין המועמדים החרדים יזכה. עובדים עליכם, ומשתמשים בחרדים כקרבן מוכן מראש.

חבר המועצה מנשה אליאס מ"עתיד העיר" (איזו עיר?) התעקש על בניינים חסרי מרפסת סוכה, רבי קומות, וכולי. כיוון שהסוף הלא-קורקטי כבר ברור לכולם, כולל גם לו, הרי זה מזכיר את פרשת הנשים שבאו לפני שלמה: "ותאמר האשה אשר בנה החי אל המלך כי נכמרו רחמיה על בנה ותאמר בי אדני תנו לה את הילוד החי והמת אל תמיתהו. וזאת אמרת גם לי גם לך לא יהיה. גזרו!".

זה יהיה "פיל לבן".

מאשימים הפוליטיקאים מצייני עובדות עבר והווה בהכשלת התוכנית? אם התוכנית הייתה בר קיימא, לא היה ניתן "להכשילה" בקלות כה רבה... במשל הידוע, הילד אינו גוזל את בגדי המלך, אלא מודיע ערוותו.

רחמנות עליכם: השכונה תרצין, ותאלצו לברוח באמצע הלילה. רחמנות עלינו: אותנו יאשימו הרמאים-לכאורה בצרתכם...

אל תגידו לא אמרנו לכם...

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.