נווה שמיר לוותיקי העיר

משה כהן
כ"ג אדר א' ה'תשע"ט 28/02/19 1
"יש הכרעה של גדולי ישראל שלא קורעים את החבל עם הציבור הכללי. וכל מי שמערער על זה מהרהר אחרי גדולי ישראל לא אחרי עליזה!" בעקבות סערת דבריה של ראש העיר אודות הקצאת רמה ה' למגורי הציבור הציוני והציוני דתי. אנו מצטטים את שכתב הרב אורי אהלי תושב העיר וממובילי הדעה בקרב אנשי הציונות הדתית בבית שמש.

בשבוע האחרון התפרסמה תגובת ראש העיר במענה לחשיפה בעיתון "המודיע" בה נכתב כי מאות זוכים ורוכשים חרדים באו לכנס רוכשים שהתקיים בימים האחרונים. ראש עיריית בית שמש עליזה בלוךוכך אמרה ראש העיר:"בנוגע לצביון השכונה העתידי בנווה שמיר. חשוב לי לומר דברים ברורים כראש עיר וחשוב לי שהם יישמעו ושאיש לא יתכחש להם בעתיד: בית שמש גדלה ומתרחבת ב"ה. בית שמש היא עיר מעורבת שתתאים עצמה לכלל המגזרים ותשאף להישאר עיר בה חיים זה לצד זה כלל המגזרים במדינת ישראל. כל מי שיגור ברמה ד' ידע שהשכונה תהיה בעלת צביון דתי חרדי. הביטוי לכך הינו מבנים מותאמים וכן מבני ציבור ושירותים המתאימים למגזר זה במקום. כל מי שיגור בשכונת נווה שמיר ידע שהשכונה תהיה בעלת צביון כללי. גם כאן זה מתבטא  במבנים מותאמים, מבני ציבור וכלל הצביון של השכונה. כך למשל הונחה אבן פינה לקנטרי במקום שנועד לתת מענה לציבור הכללי וכמובן מבני החינוך וכלל השירותים המותאמים לציבור זה ולציבור שיבחר לחיות בתנאים סביבתיים אלה."

 

והעיר בית שמש צהלה ושמחה. היתכן להדיר את רגלי החרדים משכונות חילוניות? לאמר להם לא תקבלו את המגיע לכם וזכויותיכם לא יכובדו. ראש העיר אף חזרה על הדברים בריאיון בכאן ב' היום.

במענה לטענות אלו כתב הרב אורי אהלי ממובילי הטון הציוני דתי בעיר, כך כתב וצירף את מכתבו של ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול: "זה החלטה של גדולי ישראל לבנות שכונה לציבור הכללי שאליה עדיף לחרדים לא להכנס . ראו מכתבו של הרב אבוטבול בשם גדולי ישראל" הרב אהלי מסתייג, ומיד מדגיש את כוונתו בנוגע ללגיטימציה לעוברי עבירה שמשתמעת מדבריו לכאורה "הרב משה אבוטבול השתבח בתקשורת הכללית בבנית איצטדיון כדורגל. והמילה קאנטרי קלאב מופיעה במפורש במכתבו בשם גדולי ישראל זי״ע ושליט״א. קא סלקא דעתך אמינא שמדובר בבריכה נפרדת? הלכתית אין שייכות לעיריה. התירו לבנות מבנה איך תהיה בו הצניעות לא שייך לעירייה. הלכתית נטו בית ספר חילוני מעורר יותר שאלות. יש הכרעה של גדולי ישראל שלא קורעים את החבל עם הציבור הכללי . וכל מי שמערער על זה מהרהר אחרי גדולי ישראל לא אחרי עליזה!"

 

מכתב ראש העיר לשעבר אבוטבול לרוכשים החרדים

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • גם החרדים צריכים לגור היכן שהוא.