נווה שמיר – אין הרבה סיכוי

יהודה סגל
כ"ו אלול ה'תשע"ז 17/09/17 1
באמת רצינו שיצליח. אבל כשזה מתחיל ברמאות, שנמנעו מהזכרת המקום עצמו: "בית שמש", לבנו כבר מנבא רעות. אם נאלצים להסתיר את הפרט המרכזי, מהיכן תצמח הביטחון לקבלנים בשווי של המקום? ואם זה כה רציני, מדוע אין אפילו טלפון לבירורים?

באמת רצינו שיצליח. אבל כשזה מתחיל ברמאות, שנמנעו מהזכרת המקום עצמו: "בית שמש", לבנו כבר מנבא רעות. אם נאלצים להסתיר את הפרט המרכזי, מהיכן תצמח הביטחון לקבלנים בשווי של המקום? ואם זה כה רציני, מדוע אין אפילו טלפון לבירורים? (אולי כי זה כבר תפור למקורבים?) אישורים והסכמי גג במשרד השיכון זה רק התחלה. צריך שזה ייראה אטרקטיבי לציבור המיועד, וזה לא.

בחרו לבנות דירות בגבהים, דווקא שלא יתאימו לשומרי שבת, ומזמינים את "המגזר הכללי". אבל המגזר הכללי כמעט לא רוכש דירות, מהרבה סיבות. אז למי? מסורתיים? כמה יקנו בשכונה החדשה? דתיים? הרבה מהם – והמספרים הולכים ורבים – אינם סומכים על מעליות השבת. מלבד הפיקציה, מי רוצה לעצור בכל קומה?

 לעניות דעתנו זה יצא "פיל לבן", וזה במקרה הטוב. ובמקרה האחר? פשוט לא יצא מזה כלום. אולי עוד שימור טבע, המשך ל"עמק האלה"...

כל חילוני שישמע "בית שמש" יברח. ואלו שלא, יתחרטו תוך כדי. האם ניתן לסמוך על התקשורת בארץ שלא תמשיך להשחיר את "בית שמש" ככל יכולתה? ב"ש זהו המשל הקדמוני, כמו שנראה בכל היחס לבלגן בערד.

אגב, יואב גלנט כעת במשרד השיכון? חשבנו שהוא יודע רק להחריב (עיין ערך גוש קטיף).

הנה תמונות הכיסאות הריקים מיום סיור המציעים. שיהיה למזכרת:

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • אחרי כך הם שואלים למה אף אחד לא רוצה חרדים בעיר שלו. אתה איש מלא שנאה אדון סגל.