ניסיון נוסף: הקמת בית חולים בעיר

יהונתן מאיר
ג' אב ה'תשע"ט 04/08/19
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך וחבר המועצה הרב ישראל סילברסטיין נפגשו עם מנכ״ל בית החולים הדסה עין כרם פרופסור זאב רוטשטיין וצוותו המקצועי, כדי לדון על הקמת שלוחה של בית החולים בבית שמש. יש רצון אבל הפערים גדולים

לתושבי בית שמש מגיע בית חולים. כתבה ראש העיר ד"ר עליזה בלוך ביום שישי


נפגשתי אתמול עם מנכ״ל בית החולים הדסה עין כרם, פרופסור זאב רוטשטיין, וצוותו המקצועי, כדי לדון על הקמת שלוחה של בית החולים בבית שמש. בפגישה השתתפו גם חבר מועצת העיר הממונה על הבריאות, ישראל סילברסטין, וצוותים מקצועיים. 


פתחנו בסיור ברחבי העיר ובמיקומים פוטנציאליים להקמת בית החולים, ולאחר מכן המשכנו לפגישה מקצועית בלשכתי ושוחחנו על הקמת בית חולים מתקדם ומודרני עם רפואה איכותית ומקצועית ומכוני רפואה. 


עיר שיש בה כ-4000 יולדות בשנה, צריכה בית יולדות. עיר בה כ-40 אחוז מהאוכלוסייה מתחת לגיל 16, צריכה מיון ילדים. עיר של כ-130 אלף תושבים, שצפויה לשלש את מספרה בשנים הקרובות, חייבת בית חולים.


מפגש זה הוא חלק מפגישות רבות ומתהליך שלם של קידום שירותי הבריאות בעיר. אנו פועלים במרץ כדי שבבית שמש יהיה בית חולים, כי מגיעים לנו שירותי בריאות ברמה גבוהה, לכל התושבים, כאן בבית שמש, כבר בשנים הקרובות.

 

יש לציין כי העניין קודם גם על ידי ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול אך לא צלח במיוחד. ונראה שלמרות הרצון הטוב של בתי החולים ובעיר בית החולים הדסה. המורכבות והעלויות הגבוהות שזקוקות לאישור מיוחד ממשרד האוצר מקשה מאוד על הרעיון המבורך

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.