נציגי קהילות חב"ד בבית שמש הכריזו על תמיכתם בראש עיריית בית שמש

מערכת מהדריניוז
י"א אייר ה'תשע"ח 26/04/18
ההחלטה התקבלה בכינוס פורום הנציגים של כלל קהילות חב"ד בבית שמש המרכיבים יחד 12 בתי כנסת בכל שכונות העיר ."חב"ד שחרטה על דגלה את 'אחדות ישראל' סבורה שראש העיר, הרב משה אבוטבול, הינו האיש הראוי שיכול לחבר ולאחד את כלל תושבי העיר

אמש, פורום הנציגים של כלל קהילות חב"ד בבית שמש המרכיבים יחד 12 בתי כנסת התכנסו בביתו של השליח הראשי של חב"ד בבית שמש, הרב אליעזר וינר, לכינוס מכריע  בסוגיית עמדת הקהילה בענין העומד על הפרק של סוגיית הבחירות לראשות העיר בית שמש שתתקיים בחודש חשון הקרוב. עמדת המשתתפים הייתה כי למען שלמות ואחדות הציבור להמשיך כאיש אחד בלב אחד לפעול למען בחירה נוספת של ראש העיר הרב משה אבוטבול, לאחר שהוכח כי דווקא בתקופת כהונתו הצליח ללכד ולאחד את מגוון הקהילות והציבורים של הציבור החרדי ללא מחלוקת וללא שנאה באופן שבס"ד ההתפתחות של כלל המוסדות ובכללם של קהילת חב"ד נשמרה בצורה הגונה ובדרך שאף קהילה אינה חשה באפלייה.

גבאי הקהילות אמרו בכינוס כי "המציאות הטובה שכל ציבור מרגיש היום באווירת השלום השוררת בעיר, חייבת להמשיך, נוסחה מנצחת לא מחליפים".

כמו כן גבאי הקהילות הזכירו את המאמצים הרבים אותם השקיע ראש העיר במהלך כל השנים  כדי שצרכי מוסדות החינוך של חב"ד ייקבלו ביטוי חיובי יחד עם שאר מוסדות החינוך, וכן הדאגה התמידית לכל צרכי הקהילה, כאשר הם ציינו כי הדברים נעשו מתוך שותפות אמת ואהבה אמיתית לחסידות חב"ד ולאדמור"יה.

מתכנסי הפורום העלו על נס את רחשי לב הציבור, שכולם מרגישים כי האופן שבו ההתייחסות הפרטנית לכל יחיד ויחיד והעדר מחלוקת, היא הבסיס להכרעה ההיסטורית בו מתאגדים כולם כאיש אחד ובלב אחד לפעול למען ענין נשגב זה שהרבה גופי תורה תלויים בזה.

בסיומו של כינוס, חתמו נציגי הפורום של קהילות חב"ד בבית שמש, על מכתב תמיכה נלהב, בו נכתב בין היתר כי "נציגי קהילת חב"ד באו להיפגש עם ראש העיר ולהודות לו על טיפולו המסור בעיר בית שמש בכלל ובקהילת וצרכי חב"ד בפרט. נציגי הקהילה בירכו את ראש העיר שיאריך ימים על ממלכתו ויצליח במשימות הלא פשוטת של איחוד כל העיר בית שמש בשנים הקרובות".

"חב"ד שחרטה על דגלה את 'אחדות ישראל' סבורה שראש העיר, הרב משה אבוטבול, הינו האיש הראוי שיכול לחבר ולאחד את כלל תושבי העיר: ותיקים וחדשים, בית שמש הישנה ורמת בית שמש המתרחבת, על כל גווניה קבוצותיה ועדותיה".

"על כן קהילת חב"ד הפרוסה בכל העיר בבתי כנסת קהילות ומוסדות באו באמצעות נציגיה למסור את תקוותיה ואיחוליה שכל התושבים יתאחדו סביבו ויחסך מכולנו הצער והכאב הכרוך במערכות פוליטיות. ומאחלים כולנו לראש העיר, לקהילה ולכל תושבי העיר שנזכה במהרה עוד טרם הבחירות לגאולה השלימה, וממילא לאחדות מליאה ומושלמת", נכתב בסיום מכתב התמיכה עליו חתמו נציגי החסידות.

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול הודה נרגשות לראשי חסידות חב"ד על התמיכה המאחדת, ואמר כי הקשר שלו עם חסידות חב"ד הינו בבחינת 'אהבה שאינה תלויה בדבר', והוא רואה כזכות עבורו לסייע להתפתחותה של קהילת חב"ד ומוסדותיה בבית שמש, ולרומם את קרן החסידות.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.