נתניהו במכתב להורי החייל יוסף כהן ז"ל

משה כהן
ט' טבת ה'תשע"ט 17/12/18
רוה"מ בנימין נתניהו:"התרגשתי עמוקות מן הדברים שהשמעתם באצילות נפש, עם קבלת השורה המרה. את, אדל, הודית על הזכות לקבל את יוסף כמתנה נפלאה במשך 19 שנים וחצי. אתה, אליהו אמרת שחבל שהשכול מחבר בינינו... עלינו לזכות שאהבה תחבר בינינו.

קטעים ממכתבו של נתניהו למשפחות כהן-מירב:

אדל והרב אליהו היקרים

אני מבקש להביע בשמי ובשם ממשלת שראל כאב עמוק על נפילת יקירכם סמל יוסף (יוסי) כהן ז"ל בפיגוע הטרור הנפשע בגבעת אסף... העם כולו מתאבל איתכם וניצב לצדכם באחווה אין קץ

בימים האחרונים נחשפה דמותו היפה של יוסי לעיני הציבור הרחב,הנתינה העצומה שלו לכל אדם, אהבת העם והארץ שהדריכה אותו, והרצון עז לתרום להגנתה של מדינת ישראל. כל אלה התלכדו בנשמתו הגדולה והמאירה.

יוסי התמודד עם אתגרים, ויכול להם. הוא התייתם מאביו, הרב איתן ז"ל. ובד בבד הוא דבק בלימודיו בישיבת "ברנקו וויס-דרך האמונה בתירוש" החלטתו להתגייס לגדוד נצח יהודה של חטיבת כפיר הייתה כרוכה בתעצומות נפש. ראיתי את תמונתו במדי צה"ל- צעיר חייכן וחדור שליחות. חבריו ליחידה וכל מפקדיו העריכו אותו מאוד.

התרגשתי עמוקות מן הדברים שהשמעתם באצילות נפש, עם קבלת השורה המרה. את, אדל, הודית על הזכות לקבל את יוסף כמתנה נפלאה במשך 19 שנים וחצי. אתה, אליהו אמרת שחבל שהשכול מחבר בינינו... עלינו לזכות שאהבה תחבר בינינו.

יקיריי, אני יודע את גודל כאבכם, ואני מבקש לחזק אתכם בשעה קשה זו, תנחומיי הכנים מסורים לכם, בהוקרה שאין גדולה ממנה, מסרו נא זאת לבני משפחתכם הענפה, לבנים לבנות, לכל הקרובים.

בהמשכת דרכו של יוסי לטובת הכלל, ובבניין ציון וירושלים - ננוחם.

בלע המוות לנצח, ומחא ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים.

עמכם ביגונכם

בנימין נתניהו

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.