סוף סוף לילדים יש מיטה נוחה

יהונתן מאיר
כ"ב אדר א' ה'תשע"ט 27/02/19
"אין מילים, הרב הרוש ואנשי הארגון כמו מלאכים. בלעדיהם היינו מסבכים הרבה יותר צמרמורות עוברות לי בכל הגוף שאני חושבת איפה היינו ללא עזרת ארגון יר"א" מספרת ברכה לכתב "מהדריניוז". גלריית תמונות מכוננת
לפני ואחרי
לפני ואחרי

 

"בעלי אברך כולל כבר שלושים שנה. כל מה שהוא יודע לעשות זה פשוט לשבת וללמוד תורה במשך כל היום ברוך ה' מספרת ברכה (שם בדוי) ודוק של כאב נסוך על פניה. "הוא מכניס מעט מכולל האברכים, הוא לומד מעט עם נערים מתקשים מה שנותן עוד הכנסה קטנה למשפחה, הוא ממש משתדל לסייע בפרנסת הבית היא מדגישה.

 

 "גם אני לא הסתדרתי בעבודות לפעמים הייתה לי עבודה לפעמים לא. כך חיינו בצמצום במשך כל השנים בשנותנו הראשונות עד שהיו לנו חמישה ילדים גרנו בכלל בדירת חדר אחד הילדים ישהו על מזרנים שסידרנו על כסאות כתר. איכשהו הסתדרנו חיינו מהיד לפה. אבל החובות הקטנים הצטברו להם, ולאט לאט הסתבכנו בקשיים כלכליים גדולים.

 

"הבית שלנו" היא מספרת "היה נראה נורא. מיטות היו שבורות, קירות מתקלפים ג'וקים יצאו לנו מבין חריצי השיש. הילדים פשוט התביישו להזמין הביתה את חבריהם, שכנות לא באו לבקר" דומעת ברכה. "חיינו במצב לא סביר בקושי יכולנו לקנות לחם חלב ומצרכים בסיסיים לילדים, על מותרות לא היה אפילו על מה לדבר".

 

"הרב אברהם הרוש, ואנשי ארגון יר"א תמכו בנו לכל אורך הדרך" מתארת לנו ברכה. "היו מביאים לנו אוכל ופינוקים לילדים בחלוקות מזון שהם היו עושים". אך מכשהם נוכחו באיזה שבר אנחנו נמצאים הרב הרוש והארגון נכנסו עמוק לתמונה: שיפצו את הבית מהיסוד, רכשו מכשירי חשמל ורהיטים יקרים לתועלת המשפחה ועשו את המרב על מנת שהמשפחה תעמוד על רגליה. ואכן המשפחה נכנסה למסלול שפוי יותר. הבית נראה נורמלי לילדי המשפחה נוח ונעים בבית השכנים וחברי בני המשפחה מבקרים ושמחים.

 

"אין מילים", מתרגשת אם המשפחה "הרב הרוש ואנשי הארגון כמו מלאכים. בלעדיהם היינו מסבכים הרבה יותר. צמרמורות עוברות לי בכל הגוף שאני חושבת איפה היינו ללא עזרת ארגון יר"א. בעזרת ה' בעוד מספר שבועות הבת שלנו מתחתנת ואנחנו בטוחים שסייעתא דשמיא תלווה אותנו גם הלאה".

 

רחל מארגון יר"א מספרת כי : כשהייתי אצלה לפני שנה היא אמרה לי שהילדים שלה לא מתחתנים (גילאי 24 פלוס) היא אמרה לי שה' יודע שזה בגלל שהיא לא יכולה להכניס לבית שנראה כך חתנים וכלות. והנה הבת שלה התארסה בגיל מבוגר ועוד מעט בעזרת ה' מתחתנת.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.