סופית: הכנסת פוזרה, ישראל הולכת שוב לבחירות

יוני קפלן
י"ד כסלו ה'תש"פ 12/12/19
מליאת הכנסת אישרה אמש בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק לפיזוק הכנסת ה-22 והקדמת הבחירות הבאות שיערכו באופן חריג ביום שני בתאריך ו׳ אדר. ומה יעלה בגורלם של 3 נציגי העיר בית שמש בבית המחוקקים? ימים יגידו
מליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
מליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת)

הרוח נשבה לכיוון כבר זמן רב, אבל אמש התקבל האישור הרשמי: הכנסת ה-22 התפזרה מוקדם מן הצפוי וסיימה את דרכה. הבחירות לכנסת ה-23 צפויות להיערך בתוך פחות מ-3 חודשים בתאריך ו׳ אדר, כשבאופן חריג ההליכה לקלפי תהיה ביום שני בשבוע ולא בשלישי כנהוג. 

בגוש הימין חוששים מאד מהבחירות הקרובות. נכון להיום, עדיין לא ברור מי יעמוד בראש המחנה הלאומי, רה״מ נתניהו או גדעון סער שמתמודד מולו בפריימריז לראשות המפלגה. 

סקרים שנערכו השבוע מראים כי יחד עם הליכוד בראשות נתניהו ״בלוק ה-55״ מצטמצם ל-52 מנדטים בלבד לעומת גוש המרכז-שמאל שמגיע ל-60 מנדטים ויכול באופן תאורטי להקים ממשלה. לעומת זאת אם גדעון סער יעמוד בראש הליכוד, מפלגות הלוויין (ש״ס, הימין החדש, איחוד מפלגות הימין) מתחזקות וגוש השמאל מצטמצם ל-57 מנדטים בלבד. 

הדאגה מהצטמקות גוש הימין, מדירה שינה גם מעיניהם של נציגי העיר בית שמש במשכן הכנסת. כזכור, ח״כ משה אבוטובול מש״ס וקטי שטרית מהליכוד, שניהם ממוקמים במקומות האחרונים ברשימתם, וכל קיצוץ במספר המנדטים של המפלגה, יותיר אותם מחוץ לכנסת הבאה. 

בימים הקרובים יחלו המפלגות בקמפיין הבחירות כשהמטרה הפעם תהיה להביא להכרעה ברורה כדי שלא נמצא את עצמנו בעוד 3 חודשים באותה נקודה שבה אנו נמצאים כיום. מטרת העל של 2 המפלגות הגדולות, תהיה להקטין את מספר המנדטים של ׳ישראל ביתנו׳ ובכך לא לאפשר ליו״ר המפלגה אביגדור ליברמן להתל שוב ושוב במערכת הפוליטית ובאזרחי ישראל.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.