סתימת הפיות של מונטג

מערכת מהדריניוז
ו' אדר ה'תשע"ח 21/02/18
בכל דמוקרטיה ובכל חברה תקינה העיתונות וחופש הביטוי הם חלק בלתי נפרד מהמרחב הציבורי. הזכות של הציבור לדעת היא לא רק זכות בחוקי מדינת ישראל אלא גם חובה מוסרית שמטרתה לבחון את נציגי הציבור ופועלם למען הציבור.

חבר המועצה משה מונטג ומקורביו כנראה לא אהבו חלק מן הביקורת הלגיטימית שהופנתה אליו

אתר מהדריניוז חרת על דגלו החל מיום הקמתו את החובה לפרסם את פעולות נציגי העיר ללא משוא פנים.

שבט הביקורת לא פסח על רבים מנציגי הציבור החל מראש העיר ועד לפקידי העירייה הזוטרים.

גם שמו של מונטג לא נפקד מחיצי הביקורת של האתר ומפעם לפעם הועברה ביקורת נוקבת על פועלו. חשוב לציין שכל זאת גם לצד כתבות אוהדות המפרסמות גם את פועלו הטוב.

לפני כארבעה חודשים עם תחילת זמן חורף בישיבות הקדושות, התקבל טלפון במערכת מהדריניוז ומהעבר השני עמד אחד ממקורביו של מונטג (שמו שמור לעת עתה במערכת אך הוא דמות ידועה בעיר), הנ"ל ביקש להכניס כתבת יח"ץ (כתבה לצורך יחסי ציבור) המספרת על מעשה אצילי של מונטג לרגל תחילת הזמן בכך שחילק לבני התשחורת עוגות, צידה בטרם נסיעתם לזמן חורף העמוס בלימוד ויראת שמים.

עם כתיבת הכתבה והבאת התמונות של מונטג מחלק את העוגות לציבור, החלו תושבים רבים להלין על כך שבמקום לעסוק בבניית העיר ושיפור חיי התושבים עסוק מונטג בחלוקה של העוגות.

על העוגות הודבקו מדבקות עליהן נכתב "בברכת התורה משה מונטג ממונה הנדסה".

העיתוי העלה תהיות נוספות שכן יום החלוקה הוא גם היום האחרון בו מותר לנציג ציבור לחלק מתנות מבלי שהדבר יחשב שוחד בחירות כלומר, שנה ויום לפני הבחירות לרשויות המוניציפליות.

באתר הובאו התמונות ובמקום כתבת יח"ץ כפי שביקש המקורב הובאו ביקורת התושבים, טענת התושבים שעל פי המדבקות שעל העוגות נראה שהעוגות מומנו על ידי אגף ההנדסה ואף מכספי ציבור.

האתר כפי שנהג מיד וינהג גם להבא לא נמנע מלהביא את כל טענות התושבים הכל בזהירות ורגישות עד כמה שניתן.

אז מה עושים כשלא אוהבים ביקורת? פונים לבתי משפט האזרחיים.

כשהלחצים לא עזרו, הונח כתב תביעה כנגד האתר על שולחן המערכת.

כתב התביעה לא הוגש בבית דין כפי שמחייבת תורתנו הקדושה, אלא בערכאות. נזכיר שלא מדובר בנציג של הליכוד אלא בנציג של דגל התורה, זה שנבחר בגלל ההוראה המקודשת של "ועשית ככל אשר יורוך" (פסוק אגב שנכתב בתורה על החובה להשמע לדיינים שדנים על פי דין תורה).

אתר מהדריניוז מודיע למען ההגינות כי לא ניחת ולא נירא מאיומים ותביעות ונמשיך להביא לציבור חדשות אוביקטיביות ואמיתיות כפי שמגיע לציבור.

אתר מהדריניוז מסכים לדון בכל תביעה בפני בית הדין, והזמנה לדיון בפני בית דינו של הרה"ג הרב ניסים עטיה נשלחה למונטג, בתגובה הודיע מונטג כי חזר זה עתה מחו"ל וכן ביקש מונטג מבית הדין לדחות את הדיון בגלל ישיבת וועדת תכנון ובניה שבראשותו המתקיימת באותו תאריך.

נמשיך לעדכן כשיתקיים הדיון.

פחות משנה לבחירות בבית שמש לא תהיה סתימת פיות!!

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.