עד חצי המלכות – דרישות דגל התורה לבחירות

יהודה סגל
ה' חשון ה'תשע"ח 25/10/17
כדאי לשים לב להיתכנות הפתעות שונות.

לפי דיווח קו עיתונות, בשל היותה המפלגה החרדית הגדולה - יותר מש"ס, אגודת ישראל ו"כח" - דורשים בדגל התורה גם את ראשות העיר וגם סגנות (בשכר, אלא מה?). את מי הם רוצים כסגן? את ישראל סילברשטיין, ראש הלשכה לפניות הציבור. כרגע מכהנים מאיר בלעיש ושמואל גרינברג.

אם לא ראש עיר מדגל, אז שני סגנים בשכר. לפי מספר התושבים כעת, לא יתכנו יותר משני סגנים בשכר. לעומתם ענו באגו"י שדווקא מפלגת אגודת ישראל "המאוחדת" היא המפלגה הגדולה בעיר... ומה אומר על כך מאי בלעיש בעצמו, איש לא שאל.

במהדריניוז כבר כתבנו את דעתנו האישית בעניין:

הכל יודעים, ממש כמו בפעם הקודמת בה כולם נעמדו מאחורי אבוטבול במרץ, עובדה פשוטה להחריד. בעיר אוריינטלית במקור, אף אחד מתושבי העיר הוותיקה לא יעז לעמוד מול המראה ולהגיד לעצמו שהוא בחר בנציג חרדי אשכנזי (ועוד, אינו מוכר). לא משנה בכלל כמה קבלות יציג אותו אחד, השד העדתי הוא אשכנזי.

אלא מאי? השאלה היא מה וכמה ניתן לסחוט מאבוטבול המזרחי בתמורה לתמיכה מפלגתית. זה משחק מסוכן, אבל הסיסמא היא "לי זה לא יזיק". הרי אילו באמת המשחקים יימשכו יותר מדי זמן, אילו יווצרו מועמדים נוספים בתמיכת איזה שהם גדולי ישראל מהשורה השניה, אם איזה חץ של לשון הרע יחדור עמוק מדי, זה עלול להבטיח הפסד למגזר כולו, פועל יוצא שאיש אינו מעוניין בו.

כך או כך, המצביעים לא בכיס של אף אחד, וכדאי לשים לב להיתכנות הפתעות שונות.

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.