עוגן של יציבות בתוך המצוקה

יהונתן מאיר
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט 21/02/19
לפני למעלה מעשור פגש מייסד ארגון יר"א הרב אברהם הרוש במשפחה במצב כלכלי גרוע כמה שנים קודם לכן נפטרו להם שני ילדים. ובאותה עת ילדה נוספת חלתה במחלה קשה והייתה בטיפולים מסכני חיים וילד נוסף שהיה בטיפולים בשל מחלת פרקים שחלה בה. הרב הרוש התגייס ומיד החל בסיוע הדוק למשפחה האומללה
חלקת מזון של ארגון יר"א
חלקת מזון של ארגון יר"א

באותה תקופה נתקל הרב אברהם הרוש עוד בשנות מסד הארגון במשפחה צעירה במצב כלכלי גרוע. חייהם נראו כמו רצף של טרגדיות. נפטרו להם שני ילדים, ילדה נוספת חלתה במחלה קשה והייתה בטיפולים מסכני חיים. ילד נוסף שהיה בטיפולים בשל מחלת פרקים שחלה בה. אבי המשפחה היה מנותק, ואם המשפחה קרסה תחת הנטל הכלכלי. 


הרב הרוש התגייס ומיד החל בסיוע הדוק למשפחה האומללה. הוא נחשף למצב קטסטרופלי המשפחה הייתה במצב כלכלי רעוע, אבי המשפחה היה מנותק. אם המשפחה התרוצצה אחרי טיפולי ילדיה ופרנסת הבית הייתה במצב אנוש. הבית היה נראה כמו חורבה מספרים אנשי הארגון שהתגייסו לסייע: "לא היו דלתות בבית, החלונות היו פרוצים קור ורוח נשבו לתוך הבית בימות החורף הקרים. ועל ריהוט בסיסי לא היה מה לדבר הכל שבור". 


הארגון נחלץ לסייע בכל מה שנדרש. הוצאות אוכל ומימון טיפולים ותרופות. מתנדבים באו ושיפצו את הדירה החלונות תוקנו, הורכבה מקלחת נרכשו מיטות חדשות מוצרי חשמל. הארגון הוסיף ללוות את המשפחה לכל אורך הדרך ברכישת מוצרי מזון סיוע ברכישת ציוד וכלי חשמל בסיסיים על מנת שהמשפחה תוכל לעמוד על רגליה.

לפני כתשע שנים לצערנו ילדתם נפטרה ממחלת הסרטן. אך הבן שחלה במחלת הפרקים הקשה השתקם בעזרת ה'  הוא נזקק לטיפולים לזריקות ותרופות  אך מסתדר עצמאית ועובד במפעל ומכסה את הוצאותיו. גם  האם מתפרנסת מעבודה בצהרונים לילדים שנותנת לה הכנסה קטנה ומכניסה לחייה סיפוק ואור.

היא סיפרה לנו: "ארגון יר"א הוא ארגון מיוחד. מעבר לשיפוץ ורכישת המוצרים היקרים שהם קנו לנו, חלוקות המזון הקבועות שלהם הם ברוחב לב ובשפע,  הכל משובח מסוג א' פשוט מדהים. אמרה אם המשפחה המאושרת והשמחה בחלקה. ואכן נראה כי מתוך המקום והמצוקה שהייתה נראית בלתי אפשרית  ארגון יר"א הקים את הגשר על פני התהום הכלכלית שלהם ובכך הם צלחו את המשוכה ונעמדו על רגליהם.

 

חלקת מזון של ארגון יר"א

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.