עו"ד אייזנשטיין נתבע בחשד לגניבת כ-20 מיליון שקלים

יהונתן מאיר
ה' אדר ב' ה'תשע"ט 12/03/19
תביעת ענק בפרוייקט ברכת השמש. הרוכשים תובעים את המעורבים בבניה ובמכירה הפרטים בקובץ המצורף. בתביעה מוטחות האשמות חמורות מאוד נגד עו"ד אייזנשטיין ולייב וולדמן ותביעת מיליוני שקלים.
המעורבים שנחקרו בפרשייה
המעורבים שנחקרו בפרשייה

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה תביעת ענק נגד עו"ד שלמה אייזנשטיין והיזם לייב וולדמן שהיו מעורבים בפרשיית פרוייקט סאטמער ואף נחקרו על כך על ידי מחלק החקירות במשטרת ישראל.

העותרים, כחמישים משפחות. שקנו במיטב כספם את הדירות בפרוייקט. תובעים מליונים, ודורשים מידע וזכויות בסיסיות בנוגע לפרוייקט שנתקע לטענתם.

בכתב התביעה מוטחות האשמות חמורות כנגד אייזנשטיין וולדמן שניצלו לכאורה את אמון הרוכשים שכספם הופקד בידיהם וייפו את כוחו של אייזנשטיין כעורך דינם ומכירת הדירות היה תחת פיקוחו כל זאת לכאורה היה מצג שווא שהוצג באוזני הרוכשים הפוטנציאלים שלא היו מודעים לרווחיו הנסתרים לכאורה בפרוייקט הנ"ל.

למשל,  בכתב התביעה נכתב כי "המשיבים הונו אותם ויצרו בפניהם מצג שווא לפיו הם רוכשים דירות שישמשו למגורים. בעוד שעל פי התב"ע היעוד היה לצרכי ישיבה כולל פנימיה". עוד נכתב כי " הוכח כי למבקשים הובטחו זכויות במקרקעין. חוזה מכר עם החברה, וחוזה מכירה ביחס לדירה הספציפית ששויכה להם.הוכח כי המבקשים שילמו ממיטב כספם למשיב 3 (אייזנשטיין) אשר שימש כנאמן והוכח כי זכויותיהם של המבקשים לא הובטחו באופן כלשהו ואף לא ברישום בהערת אזהרה". 

בראשית כתב התביעה פורט הסכום שמוערך כ-20 מיליון שקלים: "המבקשים שילמו למשיבים, יחד, כ-20 מיליון שקלים תמורת רכישת זכויות במקרקעין והקמת יחידות דיור למבקשים על ידי המשיבים. כספי המבקשים נלקחו על ידי המשיבים אולם זכויותיהם במקרקעין לא הובטחו באופן כלשהו".

התביעה הזו בהמשך לפרשייה שעודנה נחקרת במשטרה מצטרפת לסיפור שהרעיד את העיר לפני תקופה בחקירת היזם וולדמן עו"ד אייזנשטיין וחבר המועצה הפורש משה מונטג.

פנינו לעוה"ד איזנשטיין שהיה עסוק. ביקשנו שיחזור אלינו ועד לרגע זה לא התקבלה תגובתו לכתבה

מערכת "מהדריניוז" תוסיף לעקוב אחרי התביעה הנ"ל ותספר לכם על סיפורי שחיתות נוספים שהתבצעו לכאורה על ידי חלק מהמעורבים בפרשייה הזו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.