עונג שבת עם ראש העיר

יהונתן מאיר
ה' חשון ה'תש"פ 03/11/19
במהלך השבת האחרונה התארחה ברמת בית שמש א' ראש העיר הגב' דר' עליזה בלוך. השתתפה במניין קרליבך והתארחה בבית מקורבים. ולאחר מכן היא יצאה ופתחה את סגור ליבה אצל בני הנוער המטיילים בליל השבת ומתכנסים בנחל דולב אצל משה לב
אנשי סיירת הורים בבית שמש. ארכיון
אנשי סיירת הורים בבית שמש. ארכיון

במהלך יום השבת ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך סיירה בקרב הקהילות הדתיות לאומיות ברמת בית שמש א. בבוקר התפללה ראש בבית הכנסת ״משכן אברהם ומאיר״ בנחל דולב 12. בשעה 10:30 השתתפה בקידוש בקהילת ״שבטי ישורון״. בשעה 15:30 נכחה במפקד פתיחת חודש ארגון תנועת הנוער אריאל. משם הלכה לשיעור ולסעודה שלישית בקהילת בן צבי עד לצאת השבת.

קודם לכן, בליל השבת התארחה ברמת בית שמש א' ראש העיר ד"ר בלוך. לתפילת קבלת השבת הגיעה לבית הכנסת 'אהבה ושמחה' המניין הידוע בנוסח קרליבך יחד עם עשרות מתפללי ובני הקהילה. את סעודת השבת היא עשתה בבית מקורביה, והייתה בכינוס פעילים אצל משפ' סודרי. לאחר מכן עונג שבת אצל אחד מעובדי העירייה המסורים דוד וקנין, כשלאחר הסעודה ועונג השבת היא יצאה לסיור רחוב לאורך רח' נחל דולב לטיש של משה לב בפארק.

מדי שבת, רחוב נחל דולב הופך לגדוש בבני נוער מכל השכונה והאזור כולו. תנועות הנוער שמתכנסות, ומפגשי חברה שונים ממוקמים בדרך קבע בעיקר בשבתות החורף לאורך הרחוב. עד השעות הקטנות של הלילה, הרחוב ער ומלא בתנועה של בני נוער. כבר כמה שנים מכנס לב - פעיל מוכר בקרב הנוער בעיר את בני הנוער המתמודד סביבו, בלילות שבת, נערים שמגיעים מרקעים שונים ואשר חוו דבר או שניים מוזמנים על ידו ל'טיש' שבתי מפנק וחגיגי.

בכל ליל שבת ניתן לראות את לב הנמרץ סוחב עגלות מלאות בשתיה, כיבוד, פיצוחים וחטיפים, ופותח שולחנות במרכז הפארק לכל העוברים והשבים. כל שבת הוא דואג לקרוא לרב או אישיות מכובדת שידבר ויעורר עניין, ולספק תחליף לשוטטות הסרק. במהלך הזיץ נשמעים שירי שבת דברי תורה אקטאליים וזמירות. וכך, כאמור, בשבת האחרונה, הופיעה ב'טיש' ראש העיר הגב' בלוך, והפתיעה את הנוכחים.

ראש העיר עודדה וחיזקה את הנערים ודיברה בפתיחות לב על כך שלפני שנה היו רבים גם ממקורביה שניסו להניא אותה מהריצה לראשות העיר. היו שהצביעו לה על סיכוייה הקלושים, והיו גם שריחמו עליה על כניסתה למירוץ מיותר. אך כיום כשרואים את הנחישות, כח ההתמדה, האמונה והרוח החזקה, היו עבורה מנוף להצלחה. ראש העיר אמרה לבני הנוער ש"בכל מצב ובכל אתגר אפשר להאמין, להצליח ואף להוביל".

ראש העיר הרחיבה באוזני הנערים על הפעילות הרחבה של העירייה, על תכניות לתשתיות, תרבות, רווחה ועוד, בלוך אף חשפה את התקדמות בריכת השחייה ברח' הגולן, על תכנון מתקדם לבריכת שחייה ברמה א' (מאחורי מתנ''ס גוונים) וכן עבודות תכנון לבריכה נוספת ברמה ה'. היא סיפרה על בית החלמה ליולדות שיוקם בשכונת המשקפיים, וכן גילתה כי בימים אלו ממש, יושבים צוות היגוי ותכנון למרכז בילוי ופנאי לציבור הכללי. כשהכלל המנחה הוא אחדות וגישור בין כלל תושבי העיר.

בסיום הדברים ראש העיר ביקשה לשמוע את בני הנוער, וענתה לכל אחד ואחד בסבלנות ובהרחבה. משה לב פנה אל ראש העיר בבקשה מיוחדת מעומק הלב עבור הפעילות האישית שלו לבני הנוער, ושטח את המצוקה הכללית של נוער מתמודד בעיר כולה ובשכונת רמה א' בפרט ראש העיר שנחשפה לפעילות המיוחדת של משה לב הבטיחה לעזור ולסייע בכל הנצרך. ללב שמוכר מאוד בשכונה ופועל רבות בהתנדבות מלאה למען הנוער אין כעת אף גוף שעוזר לו ויותר מכך, אין לו קורת גג ללילות הקרים והגשומים שיבואו עלנו לטובה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.