בלוך: השכונה תוכננה לציבור כללי וכך היא תהיה.

מערכת מהדריניוז
כ"ט סיון ה'תשע"ט 02/07/19
יוסף בן לולו עורך ראשי של אתר "מהדריניוז" רואיין לעיתון כלכליסט הבוקר בנושא ההתיישבות החרדית בנווה שמיר. "נווה שמיר לא תהיה חילונית בית שמש מעולם לא היתה חילונית" טוען בן לולו אך הוא סייג את דבריו "השכונה יכולה להיות מעורבת חרדים עם מסורתיים ודתיים לאומיים"
נווה שמיר. הדמייה מתוך אתר החברה
נווה שמיר. הדמייה מתוך אתר החברה

סוגיית נווה שמיר לחילוניים לא יורדת מסדר היום. שוב ושוב נדרשת העירייה להביע את דעתה כי בכל מקרה השכונה תותאם לחילונים בקאנטרי במוסדות הלימוד ובבתי הכנסת. "גם אם יתברר שרוב תושבי השכונה חרדים" אמרה לפני יומיים ראש העיר ד"ר עליזה בלוך לכתב "מהדריניוז".

הבוקר נכתב בעיתון 'כלכליסט' כי זוכי מחיר למשתכן החרדים בנווה שמיר בטוחים כי מספרם הרב יקבע את צביונה של השכונה בבית שמש. היות ששמות הזוכים לא מתפרסמים, ההערכות מסתמכות על מספרי טלפון בעלי קידומת של הנייד הכשר. שלטענת קבוצת הרוכשים החרדית מונה הרבה מעבר לשישים אחוזים.

עורך אתר החדשות החרדי בבית שמש  יוסף בן לולו אמר ל"כלכליסט" כי נווה שמיר לא תהיה חילונית. "לחילוניים קשה לעכל כי בקרבתם יגורו תושבים חרדים.אבל מה לעשות? העיר מעולם לא היתה חילונית היא היתה מסורתית ונשארה מסורתית וגם היום חילוניים לא רוצים לגור כאן". מה שכן אפשר לעשות מציע  בן לולו "השכונה כן יכולה להיות מעורבת, של חרדים עם  מסורתיים ודתיים לאומיים".

 העסקן החרדי איציק רבר (אחד החשודים המרכזיים בפרשות השחיתות של סאטמער בבית שמש) "החרדים משוועים לדירות וניגשו למכרזים בבית שמש, בדיוק כפי שניגשו גם בשכונות אחרות ברחבי הארץ, חרדיות ולא" אמר רבר "מי שזוכים במכרז כזה לא יזוזו ממנו כי מבחינתם זה כמו לזכות בפיס, ובבית שמש כבר כולם יודעים שזה מאבק אבוד וכי השכונה תישאר חרדית".

מר משה שטרית סגן וממלא מקום ראש העיר אמר לכותב הכתבה כי "בימים אלה בונים בעיר שתי שכונות ענק לציבור החרדי. עברנו את המבחן הזה של בנייה לחרדים ועכשיו אנחנו רוצים לדאוג גם לאלה שהסבים שלהם הקימו את העיר. לייצר מגוון. זו ההחלטה שלנו אבל היא גובתה על ידי גדולי הדור החרדים" מדגיש שטרית. "קופשיץ הוא דמות מקומית שמאמין שזו עיר שצריכים לגור בה חרדים בלבד אבל אני לא מתרגש מזה" מגיב שטרית למכתבו של הרב נתן קופשיץ, תושב בית שמש אשר קרא לחרדים להמשיך ולרכוש דירות בשכונה והציע לסייע להם בהכוונה ובהתארגנות וזאת בניגוד להסכמים הקואליציונים.

ראש העיר  ד"ר עליזה בלוך חזרה והדגישה שלשום במפגש לכתבי בית שמש כי העירייה ממשיכה בתכנון המקורי גם אם יהיו לחצים כבדים. אך בסופו של דבר אלמלא יבוא הציבור החילוני וירכוש דירות בשכונה השכונה הדירות לא ישארו ריקות. אך היא גם אמרה לבני הציבור החרדי  כי השכונה תוכננה לציבור כללי וכך היא תהיה. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.