עושים שכונה בחפציבה- סיכום

יהונתן מאיר
כ"ב שבט ה'תשע"ט 28/01/19
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך סיכמה את מפגש מס׳ 2 של עושים שכונה שנערך אמש בשכונת חפציבה (קנה בושם) "שמענו הערב את תושבי ותושבות השכונה (התקיים כינוס נפרד לנשים), יש לנו הרבה עבודה יחד. למדנו המון ויש סוגיות שחייבות לעבור שינוי מיידי".
המשתתפים בכינוס אמש
המשתתפים בכינוס אמש

אמש התקיים מפגש שני של "עושים שכונה" בשכונת חפציבה. שכונה שאותה כינתה ראש העיר בשיחות סגורות- "הפיבוריט שלי- שכונה שנבנתה על קרקע פרטית, והאחריות עליה נזרקת מיד ליד" בכינוס השתתפו עשרות תושבי ותושבות השכונה שבאו לפגוש את נציגי הציבור.

 

״אני צריכה אתכם איתנו. שכונת חפציבה זו משימה משותפת לכולנו. היום התושבים מקבלים שירות רע ויש לנו דרך עד שיהיה פה מצוין. אנחנו צריכים שתסייעו לנו. יש פה מעט שטח שצריך להספיק להרבה דברים, יש לנו עניין אמיתי שיהיו פה יותר שטחים ירוקים, יותר שטחים לבתי כנסת ובתי ספר שנראים מכובד. אנחנו נצטרך להזיז ולעשות סדר ולתת מקום מכובד לכולם. אנחנו מתחילים בשותפות." עושים שכונה- מפגש מס׳ 2 בשכונת חפציבה (קנה בושם) שמענו הערב את תושבי ותושבות השכונה (כינוס נפרד לנשים התקיים לאחר מכן), יש לנו הרבה עבודה יחד. למדנו המון ויש סוגיות שחייבות לעבור שינוי מיידי. זהו התחלה של תהליך שינוי" סיכמה את הערב ראש העיר ד"ר עליזה בלוך.

 

לבקשת ראש העיר נכנסו גם ילדים שנכחו במקום אך נוכחותם לא מנעה את המילים קשות שנשמעו מפי  התושבים שמחו על ההתייחסות המבישה לשכונה בשנים האחרונות. ובסך הכל הערב היה מלא תקווה לשינוי ורצון טוב של כל הגורמים והנוגעים בדבר אשר סיכמו לשתף פעולה עם בקשות התושבים בהמשך.

המשתתפים בכינוס ציינו בסיפוק רב את הצהרת הכוונות ואת העובדה שלראשונה נקבע תקדים בעיר,  מגיע צוות פקידי העירייה על מנת לשמוע את מצוקת התושבים בגובה העיניים.

אחד מנציגי הציבור התבטא ואמר: "האירוע היום היה נחמד ומראה לתושבים שלראש העיר אכפת. המבחן הגדול יהיה בביקור בעוד שנה. התושבים יבדקו כמה מעשרות הנושאים שהועלו טופלו"

 

הכינוס בשכונה. באדיבות עיריית בית שמש 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.