עזרת אחים: היערכות רפואית ליום כיפור

יהונתן מאיר
ז' תשרי ה'תש"פ 06/10/19
ימים ספורים לפני יום כיפור מקיימים בארגון 'עזרת אחים' מכירה מסובסדת של שקיות עם מים בשיעורים עבור אלו שזקוקים להפסקות שתיה במהלך הצום, השקיות מחולקות במספר מוקדים ברחבי העיר ומכילות מים במידה המותרת על פי ההלכה. כמו כן יופעל מוקד שיאוייש על ידי נכרי ויספק מענה רפואי לנזקקים לכך

עזרת אחים בראשות איש החסד ר' אברהם קאפ למען תושבי בית שמש גם ביום הכיפורים. ואכן, עם דמדומי ערב יום הכיפורים, בעת התקדש החג, בזמן שכולנו נצעד לבתי הכנסת עטופים בטליתות בדרך ליום גדוש בתפילות מיוחדות. כאשר ברגעים נעלים אלו, בהם כל העולם עוצר את פעילותו ושקט קדוש יורד על העיר, ישנו מקום אחד שבו לא ינוחו לרגע וימשיכו לעבוד למען אלו שזקוקים לסיוע במהלך כל היום הקדוש - ארגון החסד עזרת אחים.

בארגון "עזרת אחים" מתגייסים גם השנה למען חולים וקשישים המתקשים לצום ומציעים עבורם סיוע במגוון תחומים. כבר לפני יום כיפור מקיימים בארגון מכירה מסובסדת של שקיות עם מים בשיעורים עבור אלו שזקוקים להפסקות שתיה במהלך הצום, השקיות מחולקות במספר מוקדים ברחבי העיר ומכילות מים במידה המותרת על פי ההלכה. כמו כן, יינתן שירות מיוחד של עירוי נוזלים קודם החג עבור חולים וחלשים המעוניינים לצום אך מתקשים מאוד לעשות זאת ללא עזרה.

בנוסף, מפעיל הארגון בשיתוף עם מרכז הרפואה "טרם" מרפאות מיוחדות שינוהלו במשך יום הכיפורים על ידי נכרים ובהן יינתנו שירותי עזרה ראשונה ועירוי נוזלים עבור חולים הזקוקים לכך. כמו בראש השנה, גם ביום הכיפורים יופעל על ידי הארגון אמבולנס מיוחד שיונהג ע"י נהג נכרי וישמש עבור תושבי העיר.

כמו כן, כחלק מהמערך השנתי שנועד להקל על משפחות הילד המיוחד, גם במהלך יום הכיפורים תפעל מועדונית הילד המיוחד במתכונת מלאה ע"י מתנדבות מסורים שידאגו עבור הילדים לפעילות חוויתית למשך כל היום וכך יוקל מעט להוריהם ויוכלו להישאר בבית הכנסת ולהתפלל את כל התפילות בידיעה שילדיהם נמצאים בידיים בטוחות ומעסיקים את עצמם כל העת.

מארגון עזרת אחים מוסרים לנו כי מתנדבים המעוניינים להצטרף למערך הסיוע במהלך החג מוזמנים לפנות למשרדי עזרת אחים בברכת גמר חתימה טובה ונזכה כולנו לשנת רפואה וישועה.  

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.