עיריית בית שמש לוקחת על שכמה את האחריות

יהונתן מאיר
ב' סיון ה'תשע"ט 05/06/19
מדוברות העירייה נמסר: "בשכונת נווה שמיר מבוצעות עבודות הפיתוח ע"י משרד השיכון באמצעות חברות ניהול ופיקוח מטעמם. מהנדסת התשתיות של העירייה הגיעה למקום לאחר הקריסה. ווידאה שמנהל הפרויקט עוצר את העבודות. שומר הוצב במקום
קיר התמך שנפל
קיר התמך שנפל

נראה כי העירייה תופסת פיקוד על אירוע הקריסה שאירע בשעות הבוקר בנווה שמיר ופועלת על מנת להבטיח את בטיחות העובדים והרוכשים בשכונה. מדוברות העירייה נמסר: "בשכונת נווה שמיר מבוצעות עבודות הפיתוח ע"י משרד השיכון באמצעות חברות ניהול ופיקוח מטעמם. במקום מתבצעות עבודות החפירה במגרש הצמוד ע"י היזם "פסגות זיו". קיר כלונסאות המהווה דיפון לכביש אשר בצמוד למגרש קרס והתמוטט, כולל  עקירת העוגנים שהיו אמורים לקבע את קיר הכלונסאות.
 
מהנדסת התשתיות של העירייה הגיעה למקום לאחר הקריסה. וידאנו שמנהל הפרויקט עוצר את העבודות ואכן כאשר הגיעו נציגי העירייה הכביש היה חסום ושומר הועמד במקום.
 
העירייה הנחתה לעצור את המשך עבודות החפירה במגרש הנ"ל ובמגרשים סמוכים לו . העירייה דורשת ממנהל הפרויקט של משרד השיכון להעביר דו"ח סטטוס באופן דחוף שיבהיר את מהות הכשל ומידת השפעתו כל אזורים סמוכים ו/או אחרים. בנוסף על מנהל הפרוייקט לוודא ביצוע באופן מיידי של כל הפעולות הנדרשות ע"י יועץ הבטיחות בכדי להסיר כל סכנה במקום ובסמוך אליו.

נמסר לנו כי מנהל הפרוייקט הוציא הנחיות לביצוע בדיקה יסודית ע"י כל היועצים הנדרשים."

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.