עיריית בית שמש תעביר את חולי הקורונה החרדיים למלונות מהדרין

יוני קפלן - ממומן
ה' ניסן ה'תש"פ 30/03/20
פרסום ראשון: במטרה לייעל את בידוד החולים בריכוזים החרדיים, עיריית בית שמש תעביר כל חולה קורונה תושב העיר לבידוד במלון בכשרות מהודרת המותאם לאוכלוסיה החרדית. היוזמה שמתבצעת בשיתוף 'ועד הפעולה למאבק בקורונה' שהקימו התושבים, יסייע להדברת התפשטות הנגיף בעיר
צילום: יחסי ציבור
צילום: יחסי ציבור

עיריית בית שמש יוצאת היום (שני) במיזם מיוחד שנועד לבודד באופן אפקטיבי את כל החולים בקורונה מקרב תושבי העיר, המתקשים למלא אחר הנחיות משרד הבריאות בצורה מלאה. בקרב הציבור החרדי יש לא מעט חולים המתגוררים בבתים מרובי ילדים ולעיתים בידוד מלא אינו דבר אפשרי.

לשם כך מציעה עיריית בית שמש לכל חולה את האפשות לעבור לבידוד בבתי מלון יעודיים שהוכשרו במיוחד עבור הציבור החרדי ומתאימים הן מבחינת האוכלוסיה והן מבחינת כשרות המהדרין בארוחות, כאשר במקום ינתן מנעה לכל צרכי הדת האפשריים.

בתוך כך, שר הביטחון נפתלי בנט הודיע אתמול כי משרד הבטחון שכר את מלון 'פרימה פאלאס' בירושלים שישמש כמלונית עבור המגזר החרדי ויכיל כ-300 חולים הזקוקים לבידוד.עד כה התאכלסנו במלון 99 חולים חרדיים.

כמו כן בישיבת ממשלה שהתקיימה היום הוחלט כי משרד הפנים, בתיאום עם פיקוד העורף, ירכז את העברת חולי קורונה ואנשים שהוכנסו לבידוד בכלל היישובים החרדיים  למלוניות כדי למנוע המשך ההדבקה בנגיף. הדגש יינתן על אוכלוסיות מוחלשות. משרד הפנים יעבוד בתיאום עם הרשויות המקומיות.

חולי קורונה מתושבי העיר המעוניינים לעבור לבידוד במלון מוזמנים לפנות למוקד 106 של העירייה, או להסתייע במוקד 'ועד הפעולה למאבק בקורונה' שהקימו התושבים, במספר 072-3717340 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.