עיר במשבר

ד. קושנר
ט"ז אלול ה'תשע"ח 27/08/18 1
בית שמש בטלטלה פוליטית שלא הייתה כמותה. אולי אפילו יותר ממה שהיה כאן לפני חמש שנים במאבק של אבוטבול מול אלי כהן (מי זוכר). רק שהפעם הכאוס מתחולל בתוך הציבור החרדי בעיר וזו כבר מלחמת עולם.

זה מתחיל בהבעת חוסר אמון חסרת תקדים מצד חשובי העיר, מכתבים או מפגשים של רבני הקהילות המוחים בעוז על המסחר שעושים בקולות שלהם. וראיון אחד של הרה"ג בוגרד שקשה להתעלם ממנו ומעוצמתו לרדיו קול ברמה (לקריאת הראיון הסוער לחצו כאן) כשלדבריו "...משה אבוטבול אדם טוב, אני לא מאמין שהוא יכול לנהל עיר גדולה ואני לא מאמין שיש מישהוא שכן מאמין בו". כך בריש גלי. איך הוא יוכל מחר לומר לקהילה שלו להצביע לאבוטבול? ומה אם גדולי ישראל יגידו להצביע לאובטבול?.

בדגל לא יודעים מה להחליט, הלחץ מהשטח דורש להחליף את אבוטבול בטענה שהוא כשל בכל פרמטר ניהולי בעיר (ומוסיפים כמובן שהוא איש טוב. אוהבים אותו. אבל...) מי לא שמע את הטענה הזו ביציאה משחרית או בתור לסופר. מצד שני מהפלוטיקה הארצית מנסים להנחית הסכמים והתחייבויות ארציות לעשות עסקאות חליפין ירושלים תמורת אלעד ואלעד תמורת בית שמש או ההפך. ההסכמים לא גלויים לציבור ולאף אחד לא אכפת מה טוב לעיר הזו.

היום אמורים ח"כ גפני וח"כ אשר יבואו לעיר לפגישה עם מונטג וגרינברג, כך לפי דיווח אחד. הם באים להציל את הספינה. בתקווה שיצילו את בית שמש.

במכתב שנכתב בחתימת ראשי הקהילות והגבאים, לא היה אחד שקרא אותו ולא הנהן בהסכמה. למחרת וציאו גורמים אינטרסנטיים מכתב תמיכה נגדי של גבאים אחרים, מכתב שהתברר במהירות כי הוא מזויף (בתמונה המכתב המקורי)

 

 

בימים האחרונים גם "עץ" נכנסה לחגיגה. מאיימים שיריצו גם הם מועמד לראשות. אין מה לגחך, בירושלים זה עבד להם. סגנות ראש העיר ירושלים מטעמם זה לא דבר שלח מה בכך. יש שמועה שאומרת שגרינברג הציב לאבוטבול תנאי לתמיכה בו בכך שלא יתן ל"עץ" מקום בקואליציה. שמועות עושות כנפיים כשהציפורים מצייצות. וד"ל.

יש להזכיר גם את היריבות הנצחית בין גרינברג למונטג שמוסיפה נופך מיוחד משלה לדילמות ולסחרחורת.

שלומי אמונים שמהווים כיום שני מנדטים קריטיים דורשים גם הם את שלהם והודיעו שאם בדגל יחליטו לתמוך באבוטבול ולא להריץ מועמד משלהם הרי שהם דורשים תמורת תמיכתם את הראשות בעוד חמש שנים. דרישה קצת מוגזמת ממי שמחזיקה חמישה מנדטים לפי הסקרים אבל הדרישה הזו מראה עד כמה שברירי המצב היום.

בית שמש במשבר מנהיגות תהומי, כשקברניטיה אינם מצליחים להביא לציבור אמירה ברורה מול מה הוא עומד. בלי לומר איך הופכים את העיר הזו לעיר גדולה ומפותחת.

ועליזה? עובדת. לפי הסקרים שנערכו שבוע שעבר היא גם מובילה.

אבוטבול חייב לעשות החלטות וכך גם מנהיגי דגל. ויפה שעה אחת קודם.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • המצביעים ניצבים בפני דילמה של להצביע למי שלא מתאים כלל לתפקיד או להצביע למועמדת שלא מכירים..
    האמת צריכה להיאמר גם אם אינה נעימה...
    זה שהגענו למצב של או אבוטבול או בלוך זה בגלל המריבה של גרינברג ומונטג שלא היו מוכנים לוותר לטובת אדם שיודע לנהל
    וזה יכול גם להיות חרדי..
    בלית ברירה הם משאירים את המצב על כנו בבחינת כלב שב אל צואתו..על חשבון הציבור..זאת הפרשנות שלי כפי שאני רואה אותה