עליזה בלוך בראש המפלגה הדתית המאוחדת

יוני קפלן
ט' טבת ה'תש"פ 06/01/20
במסגרת יוזמת רשת לקיום פריימריז פתוחים בציונות הדתית, נערך סקר בין כ-1,500 מתפקדים שבחרו את אישי הציבור אותם ירצו לראות ברשימה המאוחדת. למקום הראשון הגיעה ראש העיר ד״ר עליזה בלוך הזוכה להערכה רבה בציבור הדתי לאומי
כנסת ישראל (אתר הכנסת)
כנסת ישראל (אתר הכנסת)

מיזם ׳כוחנו באחדותינו׳ צובר תאוצה ברשת בשבועות האחרונים. מדובר על יוזמה של מספר פעילי ציבור דתיים לאומיים המעוניינים לקדם פריימריז פתוחים למפלגה מאוחדת לכלל הציבור הדתי לאומי ולשם כך מחתימים אלפי מתפקדים התומכים ברעיון. 

במסגרת העצומה ערכו היוזמים סקר בין אלפי המתפקדים שבחרו את נציגי הציבור אותם היו רוצים לראות כנציגיהם בכנסת. למקום הראשון בסקר הגיעה ראש העיר בית שמש ד״ר עליזה בלוך שזוכה - כך נראה - לאהדה רבה בקרב הציבור הדתי לאומי. 

עוד נבחרו לרשימה, אלון דוידי ראש העיר שדרות, הרב חיים נבון, אשת התקשורת סיון רהב מאיר, העיתונאי קלמן ליבסקינד, רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו, ועוד.

זו אינה הפעם הראשונה ששמה של בלוך מוזכר בהקשר של הפוליטיקה הארצית. בחודש ינואר בשנה שעברה, כחודשיים לאחר שניצחה בבחירות בבית שמש, הציע פורום נשות הבית היהודי את שמה של עליזה כמועמדת לראשות הבית היהודי. אז דחתה ראש העיר את ההצעה ואמרה: ״תודה, עסוקה כעת באתגר חשוב אחר״.

מה יהיה אם הפעם היוזמה תקרום עור וגידים וההצעה תהפוך למעשית יותר? ימים יגידו.

תגובת ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: ״כמי ששייכת לציונות הדתית, אני מעריכה מאוד את האמון של בוחרי הסקר מקרב הבית היהודי. עם זאת, אני מקדישה את כל כולי בשביל ולמען העיר בית שמש ותושביה״.