עליית מדרגה: נהג הותקף על ידי נערים בגז מדמיע

יוסי לוז
י"ד שבט ה'תשפ"א 27/01/21
שני נערים צעירים תקפו הערב נהג בקו 13 אחרי שזה העיר להם על אי עטיית מסכות ועל כך שלא שילמו על הנסיעה • זהו מקרה שלישי של תקיפת נהג אוטובוס בקו עירוני בעיר על רקע עטיית מסכות בעיר בשבוע וחצי האחרונים וחמישי בתוך חודש • וועד העובדים של החברה הודיע על שביתה מידית של כלל הקווים בעיר
שביתת הנהגים הערב - אחרי התקיפה | באדיבות המצלם
שביתת הנהגים הערב - אחרי התקיפה | באדיבות המצלם

ושוב הערב, נהג סופרבוס הותקף במהלך נסיעה בשדרות נחל הקישון שבשכונת רמה א' בעיר. שני נערים כבני 16 שעלו לאוטובוס בלי מסיכות ובלי לשלם הוציאו גז מדמיע וריססו על הנהג אחרי שזה דרש מהם לשלם ולחבוש מסיכה  – ובעקבות כך וועד העובדים של החברה הודיע על שביתה מידית של כלל קווי האוטובוסים בעיר, עד להחלטה על הצעדים שינקטו כתגובה.

נציין, כי תקיפת נהגי תחבורה ציבורית בעיר הפכו בחודשים האחרונים לתופעה שחוזרת על עצמה שוב ושוב, בעיקר על רקע המסכות אותם אמורים הנוסעים לעטות על פניהם בהתאם להנחיות הקורונה, כאשר התקיפה הערב היא השלישית במספר (!) בתוך שבוע וחצי. ביום ראשון שעבר הותקף נהג קו 4 בעיר אחרי שביקש מנוסע לעטות מסיכה על פניו וביום רביעי שלאחר מכן בקו 14 והיום בקו 13.

התקיפה הערב היא החמישית במספר בתוך כחודש, כאשר התקיפה הראשונה הייתה על קו 12 במהלך נסיעה בשכונת רמה ב'. במקרה זה נהג האוטובוס, הזעיק משטרה לאחר שהנוסע סירב לעטות מסיכה – ובתגובה הותקף הנהג על ידי הנוסע והדבר אף תועד במצלמות האוטובוס.

במקרה נוסף שאירע לפני כשבועיים, במהלך נסיעה שגרתית של קו 19 בשעות הערב המאוחרות, נהג אוטובוס התנגש במהלך נסיעתו ברחוב נחל שורק בעיר ברכב חונה לאחר שהותקף על ידי מספר נערים, לאחר שאלו טענו כי לא עצר בתחנה לאשה שביקשה לעלות.

בעקבות תופעה זו שהולכת ומתרחבת בעיר בחודש האחרון במהלך היממה האחרונה קיימו מנהלי הסניף של החברה, יחד עם נציג ארגון 'כוח לעובדים',  פגישה עם מנכ"ל עיריית בית שמש איתמר בר טוב ומפקד משטרת בית שמש שלומי טובול. נציגי החברה הציגו את מקרי התקיפה האחרונים וביקשו את גיבוי וההסברה העירייה, כמו גם אכיפת המשטרה.

במהלך הישיבה עלה הצורך בהצבת מצלמות בכלל האוטובוסים בעיר, על מנת לאתר את התוקפים במידה ויתרחשו מקרים כאלו שוב בעתיד, בתקווה שלא. במשטרה אף ציינו כי על שניים מהמקרים כבר פתחה המשטרה בבדיקה וכי הם בטיפול. בשאר התקיפות צפויה המשטרה לפתוח בבדיקה בזמן הקרוב.

נציין, כי רק השבוע פרסם ארגון נהגי האוטובוסים את דו"ח האלימות כלפי הנהגים לשנת 2020 ולפיו בשנה האחרונה התרחשו 3,644 מקרי אלימות – וממנו עלה, כי כ-55% מנהגי האוטובוס דיווחו כי הסיבה שלהם לאי דיווח לחברות התחבורה הציבוריות על אירועי תקיפה נובעות מכך שהחברה לא מטפלת כלל בנושא.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.