על פי חוק; המועצה פוזרה

יהונתן מאיר
ה' חשון ה'תש"פ 03/11/19
השר לשירותי דת ח"כ הרב יצחק וקנין מסיעת ש"ס הודיע בסוף השבוע על פיזור המועצה הדתית בבית שמש. הסיבה להודעת הפיזור היא משום שמבחינה חוקית המועצה חייבת להתפזר שנה אחרי בחירות
המועצה הדתית. מתוך אתר המועצה
המועצה הדתית. מתוך אתר המועצה

בהודעה שנשלחה בסוף השבוע ליו"ר המועצה הדתית הרב יהודה מהדיזדה, נכתב "לא חודש הרכב המועצה עד המועד הקבוע בסעיף קטן, ימנה השר צוות בן שני חברים, מתאימים, שימלאו את התפקידים שאותם מוסמכת המועצה למלא לפי חוק זה (בסעיף זה – הממונים); לממונים יהיו כל הסמכויות והחובות של המועצה; לאחד מהם יעניק השר את סמכות ההכרעה; הממונים יכהנו עד לחידוש הרכב המועצה לפי סעיף קטן או עד ביטולה"

עוד נכתב בהודעה שנשלחה במקביל למנכ"ל המשרד והיועץ המשפטי של המשרד,  כי השר מתכוון  למנות צוות בין שני ממונים אשר ימלאו את התפקידים שאותם מוסמכת המועצה למלא, כפי הנדרש  ממנו על פי סעיף 6 לחוק שירותי הדת היהודיים.  באותו מכתב  הודיע השר על כוונתו למנות שני ממונים אשר ינהלו את המועצה הדתית. אך ביקש לחדד כי אין בפניה זו להכשיר את מועמדותו של יו"ר המועצה הדתית כממונה".

אך מכיוון שיחד עם ההודעה הזאת צירף השר גם שאלון שכל מי שחפץ להיות ממונה, ועומד בדרישות ימלא אותם.  הרב מהדיזדה מילא את השאלון ומשום שהוא עמד בקריטריונים הוא זכה במינוי כאחד מהממונים מטעם השר. לשני הממונים  יהיו כל הסמכויות והחובות של המועצה.  ונאסר עליהם  מי שהיה עד כה בתפקיד חבר המעצה הדתית או ראשה להיכנס  לחדרי המועצה ואו לעשות כל שימוש בנכסי ובמשאבי המועצה.  

יוזכר כי לפני כחצי שנה ביקר בעיר השר וקנין בלשכתו של יו"ר המועצה הדתית הרב מהדיזדה, במהלך הביקור העניק יו"ר המועצה לשר תעודת הוקרה לשר הדתות הרב וקנין מטעם המועצה הדתית. הרב מדיזדה אמר בדבריו שהרב וקנין שר הדתות הינו איש שטח מעורך ועושה רבות למען הרחבת גבולי הקדושה והיהדות בארץ ובפרט בעיר בית שמש. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.