עצרת זיכרון לשואה ולגבורה בשידור חי מבית שמש

מהדריניוז - ממומן
כ"ו ניסן ה'תש"פ 20/04/20
הגבלות ההתכנסות בעקבות התפשטות הקורונה לא מאפשרים את קיום טקסי יום הזכרון לשואה כסדרם, אך בעיריית בית שמש מצאו פתרון: עצרת זיכרון וירטואלית שתתקיים הערב בשעה 19:00, ותועבר בשידור ישיר לכל תושבי העיר
Photo by Tatiana Rodriguez on Unsplash
Photo by Tatiana Rodriguez on Unsplash

הגבלות התנועה בעקבות התפשטות נגיף קורונה, מייצרות אתגרים משמעותיים במגוון היבטים. מלבד ההגבלה על המשק ופתיחת החנויות, אחד הנושאים המעסיקים את הרשויות, הוא טקסי ימי הזיכרון הקרבים ובאים. הממשלה כבר הודיעה כי בכוונתה לסגור את בתי העלמין הצבאיים במהלך יום הזיכרון לחללי צה"ל במטרה למנוע הידבקויות המוניות.

אתגר נוסף הוא יום הזיכרון לשואה ולגבורה החל מחר. טקסי הזיכרון שמתקיימים בכל שנה ברחבי הארץ בהשתתפות אלפים, לא יוכלו להתקיים השנה באותה מתכונת. בעיריית בית שמש מצאו לכך פתרון ייחודי ויקיימו עצרת זיכרון וירטואלית שתשודר בשידור ישיר לכל תושבי העיר, בכדי להמשיך להנציח את זכר השואה וניצוליה.

הטקס שיעמוד השנה בסימן "הצלה בידי יהודים בשואה – סולידריות בעולם מתפרק"  יתקיים בשיתוף אגף תרבות אירועים וספורט ורשת מרכזים קהילתים בית שמש, וישודר הערב (שני) בשעה 19:00 באתר העירייה ובאתר 'קהילLive' וכן באתר 'מהדריניוז', וכך נוכל גם השנה, למרות המגבלות הטכניות, להמשיך ולהעביר הלאה לדורות הבאים את הנצחת ששת מליוני הנספים ואת סיפורי הגבורה של הניצולים.

לצפיה בטקס בשידור ישיר לחצו כאן

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.