עצרת מחאה ויום כיפור קטן

כ"ט אב ה'תשע"ט 30/08/19
עצרת מחאה ותפילת יום כיפור קטן נערכה אתמול בשעות אחר הצהרים בשכונת בר אילן בבית שמש. כל רבני דגל התורה בבית שמש, חבר הכנסת הרב אורי מקלב וחברי מועצת העיר שמואל גרינברג, חיים זמורה ושלמה ברילנט. האירו התקיים במתכונת של תפילה וזעקה ללא נאומים והפרעה מיותרת

בשעת אחר הצהרים אמש,נערכה עצרת מחאה ותפילת יום כיפור קטן בשכונת בר אילן בבית שמש בה השתתפו הגאון רבי יצחק אזרחי, הגאון רבי נתן קופשיץ, הגאון רבי משה טוביה דינקל, הגאון רבי אלעזר מאירוביץ, הגאון רבי מנחם דן מייזלס, הגאון רבי דוד רייכמן, הגאון רבי שלמה זלמן פרלשטיין. ואישי הציבור ח''כ אורי מקלב, וחברי מועצת העיר שמואל גרינברג, חיים זמורה ושלמה ברילנט.

מצורף תיעוד מהאירוע בנוסף הסרטות דברי רב השכונה הרב פרטיג, הרב יצחק אזרחי, ח"כ אורי מקלב רבה של קריית הנציב הרב שלמה פרטיג אמר במעמד אנחנו הורגלנו בא"י לסבול גזירות ורדיפות והתנכלויות, אבל תמיד הייתה עטיפה של תירוץ ותרבות, אף אחד לא אסר על לימוד תורה, אמרו צריך שילכו לצבא לצרכי ביטחון, אף אחד לא אסר על צניעות אמרו אסור להפלות, עיריית בית שמש היא המקום הראשון בהיסטוריה ללא שום גינונים והצדקות, אומרים בפה מלא, לא ניתן שטח כדי שלא תבנו בית כנסת, לא ניתן לכם לתפעל גני ילדים כדי שלא יהיה ילדים, פרעה לא גזר אלא על הזכרים כאן במדינה אסור להפלות. היה כאן אתמול משה גפני 30 שנה בשליחות ציבורית אי אפשר לחלום מה הוא חווה ועבר, הוא אמר דבר אחד מעולם לא היה דבר כזה.

חבר הכנסת אורי מקלב מסיעת  יהדות התורה בכנסת אמר "על מה התאספנו כאן, ילדות בנות 4 מבקשות כסא ושולחן במבנה, זה לא שייך לפוליטיקה או להסכמים זה זכות מוקנת ומובנת. לא יכול להיות שבעוד יומיים מאות אלפי ילדים ילכו בהתרגשות ללימודים, וילדים אחרים בבית שמש לא יוכלו לחוות את זה, זה לא יעלה על הדעת ולא יכול להיות".