ערב מודעות למעמד האשה

יהונתן מאיר
ט' אלול ה'תשע"ט 09/09/19
עשרות תושבים הגיעו לערב להעלאת המודעות למאבק באלימות נגד נשים וסיוע לנשים מוכות אשר התקיים בשיתוף המחלקה לקידום מעמד האישה של עיריית בית שמש ועמותת "בת מלך".

בשעת ערב אמש הגיעו עשרות אנשים ונשים לערב להעלאת המודעות למאבק באלימות נגד נשים וסיוע לנשים מוכות אשר התקיים בשיתוף המחלקה לקידום מעמד האישה של עיריית בית שמש ועמותת "בת מלך"

. במהלך הערב התקיימה הצגת יחיד "להכאיב וללטף" על גבר מכה, הרצאה על סימני אזהרה לקשר אלים של מנהלת מקלט בת מלך, סלעית גבע ועדות אישית של אישה שיצאה ממעגל האלימות.

ראש העיר, ד"ר עליזה בלוך אמרה: "הייתי גאה לראות מקבץ של מתנדבים מרחבי העיר שיצאו מאזור הנוחות המוכרת שלהם ועוסקים, מזה שנים רבות, בחלקים המורכבים של החברה. אני מאמינה שחברה נמדדת ביכולת שלה לעזור לחלשים בחברה. אין חוקים לאלימות כלפי נשים וילדים, היא יכולה לפגוע בכולם. חשוב לי שנדע להיות קשובים כציבור לקולות האלה, לפתוח עיניים ולשמוע את המוזיקה של הזעקה לעזרה.

מעבר לכך, עלינו כחברה לדבר על זה כבר בגיל של ההתבגרות, בשלב בו ניתן לשאול את השאלות על זהות, משמעות ותחושת אחריות. והאתגר שלי כראש עיר הוא להציף את הסוגיה בשלב מוקדם בכדי למנוע מלכתחילה מצבים עתידיים של אלימות כלפי נשים לצד להחזרת המוסד- בית ספר להורים.

ראש העיר הודתה  לעו״ד מירית הופמן, שבצניעות ובמסירות מהווה לרוח החיה של ההתגייסות, לכל הצוות של בת מלך ולקידום מעמד האישה בראשותה של סגנית ראש העיר, רינה הולנדר, על מה שהם עושים ומסייעים. אנחנו כאן, יחד איתכם, נפעל לעזור לנשים מוכות לצאת ממעגל האלימות ולהתחיל התחלה חדשה, ראויה ובטוחה".

סגנית ראש העיר, עו"ד רינה הולנדר: "תופעת האלימות במשפחה חוצה מגזרים ומעמדות. אגף הרווחה עליו אני ממונה הוא הכתובת לכל אישה החווה אלימות. אם את או מכרה שלך חווה אלימות, אל תהססו לפנות מיד למרכז לשלום המשפחה באגף לקבלת מענה וסיוע, לרבות טיפול בילדים אשר היו עדים לאלימות או חוו אלימות בעצמם. בקרוב תיפתח על ידי אגף הרווחה קבוצת תמיכה לנשים יוצאות מקלט, אשר תהווה מקום מוגן ותומך לנשים. תודה רבה למתנדבות אשר הפיקו את הערב וסייעו להעלאת המודעות בנושא האלימות כלפי נשים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.