ערוכים לכל תרחיש:

יהונתן מאיר
כ"ג אדר א' ה'תשע"ט 28/02/19
בשירותי כבאות והצלה תחנה אזורית בית שמש ובארגון 'איחוד הצלה' - סניף בית שמש מהדקים את הקשר
ההשתלמות המקצועית. צילום: איחוד הצלה
ההשתלמות המקצועית. צילום: איחוד הצלה

כחלק משיתוף הפעולה בין כב"ה וארגון איחוד הצלה,  נפגשו המתנדבים להשתלמות מקצועית. כדי להדק את הקשר המקצועי בין שירותי כבאות והצלה תחנה אזורית בית שמש ובין סניף בית שמש של 'איחוד הצלה' .

במוצאי שבת האחונה  התקיימה  הרצאתו של רשף נתן סולטן – סגן מפקד משמרת בתחנת בית שמש, הרצאה מרתקת ומעניינת שהועברה במיוחד למתנדבי איחוד הצלה,  בשילוב מלווה מלכה וערב גיבוש. 

במהלך ההרצאה למדו המתנדבים על עבודה בשטח מול לוחמי האש באירועים חריגים כגון: עבודה בזירות תאונות דרכים עם לכודים (כולל התמודדות עם סוגי הרכבים חשמל/גז/דלק), בשריפות, באירועים של חומרים מסוכנים, טיפול באירועים בתוך מנהרות וברכבת החולפת בגזרה.

בשגרה ובחירום – המתנדבים (חובשים פראמדיקים ורופאים) עובדים כתף לכתף מול לוחמי האש בשלל אירועים המתרחשים בחיי היומיום.

בכב"ה תחנת בית שמש מציינים את החשיבות בהן פעמים רבות, באירועי חירום , אנשי הרפואה המתנדבים של 'איחוד הצלה' הינם אנשי כוחות ההצלה הראשונים בשטח אשר מעבירים דיווחים למוקד המבצעים בזמן אמת - שם הם מקבלים תמונת מצב ראשונית מהשטח, ובכך יודעים איזה כוחות וכמות נדרשים לאותו אירוע.

ראש סניף  בית שמש באיחוד הצלה דוד לף סיכם את ההשתלמות ואמר: "אני מודה למר נתן ולסגל הפיקוד על הרצון לשתף פעולה עם מתנדבי רפואת החירום, אני בטוח כי שיתוף פעולה בין "כבאות והצלה" ל"איחוד הצלה" יטיב עם תושבי בית שמש  והסביבה ויתרום לביטחונם ובריאותם."


בעז"ה בעתיד הקרוב יתקיימו השתלמויות וימי עיון נוספים למתנדבים בשיתוף כבאות והצלה.

 

ההשתלמות המקצועית. צילום: איחוד הצלה