פסק הזמן של משה מונטג

יהונתן מאיר
ט"ו שבט ה'תשע"ט 21/01/19
אמש בישיבת המליאה הודיע כצפוי חבר המועצה הרב משה מונטג על "פסק זמן מהפעילות הפוליטית בעיר" כהגדרתו. דווקא בעיר. פסק זמן בלבד. הסיבות והנסיבות לדעתי לכאורה כמובן.
משה מונטג
משה מונטג

לאלו שנעדרו מהעיר בפרק הזמן האחרון אספר, כי דעתו של חבר המועצה משה מונטג לא הייתה נוחה מהקונסטלציה הפוליטית שנוצרה. דעתו זו אפילו ידועה בלשון המעטה. ההישג הגדול המתבטא בהחזקת כמה תיקים זניחים, איננה נעימה כלל למי שהחזיק בתיק התכנון והבנייה והחזיק את מפתחות ניהול העיר בידיו. נראה אכן שמונטג רוצה להמציא עצמו מחדש. כמי שהתגאה בהישגיו הכבירים בדמות הפרויקטים הגרנדיוזיים בשכונות העיר החדשות, לא מעוניין לראות את עצמו מתמודד עם תלונות תושבים קטנים שרוגזים על עיר לא מתוחזקת ועל תחבורה ציבורית כושלת. 

מילת הקסם כפי הנראה היא, מיתוג. מונטג רוצה להמציא את עצמו מחדש. להפוך את מיתוגו כבולדוזר בנייה, שמשום מה נחלש לאחרונה, לקאמבק פוליטי מזהיר. ממקום שבתו החדש הוא יצפה, ברגליהם המסתבכות של חבריו נציגי הציבור, במקום בו נפלו קודמיהם. ולאחר מכן הוא ישוב כגואל ומושיע.

אבל אולי דווקא חקירות השחיתות האחרונות הן הגורמות לפרישה. אם כך זהו מפץ תודעתי. מונטג חש שהוא חף מכל אשמה, הוא רואה שאין איזשהו כתב אישום שמתבשל . ומשום כך הוא מבטיח לנו שישוב עוד לפוליטיקה הבית שמשית בתום חקירותיו. 

כך או כך, מעניין כמה זמן חבר המועצה לשעבר משה מונטג הפעלתן, יוכל למשוך את ידיו מהצלחת הפוליטית.
 

משה מונטג אילוסטרציה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.