פעילות הרכבת חזרה לתקנה

יהונתן מאיר
ז' ניסן ה'תשע"ט 12/04/19
יו"ר ההסתדרות, הורה לועד עובדי הרכבת לשוב מיד לעבודה ולהחזיר את הפקדים ש״חלו״ ונעלמו. הנהלת הרכבת השיבה את תנועת הרכבות לסדרה
רכבת ישראל. אילוסטרציה
רכבת ישראל. אילוסטרציה

הנהלת הרכבת מברכת על התערבות יו"ר ההסתדרות, שהורה לועד עובדי הרכבת לשוב מיד לעבודה ולהחזיר את הפקדים ש״חלו״ ונעלמו. הנהלת הרכבת משיבה את תנועת הרכבות לסדרה, בהתאם להתייצבות הפקדים שהינם מרכיב חיוני בבטיחות הנוסעים. 

בשעות הבוקר פנתה הנהלת הרכבת ליו"ר ההסתדרות: "רסן את את גילה אדרעי, הסר את הצעדים הארגוניים ואפשר לחזור למשא ומתן בתום לב" , כל זאת  בתגובה להפעלת מעל 40 צעדים ארגוניים הפוגעים מידי יום בנוסעים.  הרכבת פועלת לאפשר את הביקושים הגוברים והולכים לנסיעות ברכבת, תוך מחסור חמור בקרונות ומסילות, וגירעון כלכלי עמוק אשר מחייב התייעלות.  ההנהלה מצפה להשעיית כלל העיצומים בידי הועד, ולחזרה מלאה לעבודה על מנת לאפשר שלושה חודשים של משא ומתן ממוקד, בתום לב, כדי לנסות ולהגיע להסכמות.  ההנהלה לא תאפשר ליו"ר ועד העובדים גילה אדרעי לנהל את הרכבת. אנו רואים בעובדים נכס עיקרי שלנו והמשאב החשוב ביותר,  אך לא נסכים לצעדים אלימים ופוגעניים.

‏בועז הירש, סמנכ"ל הנוסעים ברכבת ישראל הפנה אצבע מאשימה כלפי יושבת ראש ועד העובדים ודרש להפסיק את הפגיעה בנוסעים: "למרות הודעת ההסתדרות על הפסקת הפגיעה בנוסעים, ממשיך הוועד בראשות גילה אדרעי להשתמש בשיטות פראיות ובלתי חוקיות ובשעות האחרונות הודיעו כמעט מחצית מהפקדים על מחלה"

 בשעות הבוקר בצעד ארגוני יזום הודיעו 8 פקדים (מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי) על מחלה. נסיקה של מאות אחוזים במספר הודעות המחלה ביחס לימים כתיקונם. מדובר על קרוב למחצית ממצבת הפקדים שעומדת על 21. ארבעה פקדים סיימו זה עתה משמרת שהחלה בשעה 22:00 אמש והוארכה בשעתיים נוספות, ואינם יכולים להמשיך בעבודה על פי נוהל הבטיחות. שאר 9 הפקדים מסרבים בשלב זה לענות לטלפונים המבקשים להקפיצם למשמרת. 

בשל כך, ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מ-4 פקדים במשמרת, נאלצת הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ בשעות הבוקר, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 8:00.   "מדובר על פגיעה קשה של ועד העובדים בראשות גילה אדרעי בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות" ציינו מנהלי רכבת ישראל. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.