פרופיל: דודי ירד לגנו

יהונתן מאיר
י"ג אייר ה'תשע"ט 18/05/19
עם תום ימי השבעה והאבל על הקבלן הרב דוד שמעון (דודי) גודשמידט, תושב העיר אשר הלך לבית עולמו בדמי ימיו בליל שבת שעברה פרשת אמור והוא בן 44 בלבד. "מהדריניוז" משרטט פרופיל לדמותו
דודי גודשמיט בשמחה
דודי גודשמיט בשמחה

עם תום ימי האבל ובכות הקבלן הרב דוד שמעון (דודי) גודשמידט, תושב העיר אשר הלך לבית עולמו בדמי  בליל שבת שעברה פרשת אמור והוא בן 44 בלבד, לאחר שלקה בדום לב.

כפי שדווח במוצאי שבת הקודם ב"מהדריניוז" בליל שבת חש גודשמידט שלא בטוב כוחות ההצלה הוזעקו לביתו ברחוב נחל עין גדי ולאחר החייאה ממושכת נאלצו לקבוע את מותו.

כפי שנכתב במהלך השבוע בערוץ שבע, גודשמידט נולד בחודש סיון תשל"ה וגדל בבני ברק לאביו הרב נתן נחמיה ולאמו רחל טובה, מצאצאי הרבי מקוצק, בעל ה'תפארת שלמה' ובעל ה'אבני נזר'.

בבחרותו למד בישיבת 'נחלת דוד' בפתח תקווה ובישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים. לאחר נישואיו התגורר בבית שמש ועבד בתחום הבנייה ועם השנים התקדם ונהפך לקבלן מצליח.

גודשמיט הותיר אחריו אישה וילדים ובתוכם שלישייה שנולדה לו לפני 17 שנה. בתו הקטנה בת 5 חודשים בלבד.

במסע הלוויתו שנערך ביום ראשון בתחילת השבוע שעבר, השתתפו מאות תושבי העיר ומוקירי זכרו. ההלוייה יצאה מבית הכנסת ישועת דוד אשר דודי היה ממקימיו וממתפללי ולומדי המקום הקבועים.

המסר הבא נכתב על ידי אלמנתו גב' סיתוונית שתחיה לאוי"ט במהלך ימי השבעה. מסר מצמרר:

פתאום באמצע החיים....
פתאום באמצע החיים ,כללי המשחק השתנו,
פתאום באמצע החיים, תפקידים השתנו,
פתאום באמצע החיים... קבלתי, סטירה, את הסטירה הכואבת ביותר שאפשר.
ערב שבת... ארוחת שבת... הלב של בעלי.... דמם.
האדם החסון הבריא היפה המצחיק האוהב המהמם שלי....הלב שלו...ברגע אחד...דמם.
שבר שאי אפשר לתאר, כאב בעוצמות שלא נתפסות בכלל.
כמה תמונות,כמה רגעים עוברים לי בראש...
כמה אנשים מגיעים, כמה סיפורים שומעים... אין סיפור שמפתיע אותי ממש.... ידעתי מי האיש שלי, ידעתי!!! רק ש... מי מעריך את מה שיש לו ממש?
אני בימים של שבעה... התכנסות... התמודדות, מנסה להבין ולא מצליחה.
לכתוב לא לכתוב?
אני כותבת כי... כי מסתבר שאנחנו מעבר לזמן, ולך תדע מה יהיה בעוד רגע...
הדבר החזק ביותר שהבנתי, זה...
להיות ברגע הזה ממש, ממש, לא לחשוב ולספר לעצמך שיגיע הרגע הבא....
ועוד יהיה זמן לכל מיני...
יש לך להגיד משהו?
תגיד!!!!!!!!!!
עכשיו!
יש לך לעשות משהו?
תעשה!!!!!!!!!!
עכשיו!
יש לך לכתוב משהו?
תכתבי!!!!!!!
עכשיו!

יש לנו מחשבות של מעבר לזמן, מחר אני אתקשר,מחר אני אגיד מחר אני אחבק מחר אני אסביר.... מסתבר, שמחר.... לא תמיד מגיע. אז חשוב לי לכתוב, ולומר לך וגם לך... לעצור רגע, להסתכל על החיים שלכם ולהגיד...תודה.

תודה על מה שיש לכם. ללכת למי שאתה אוהבים לתת חיבוק ולהגיד...אני אוהב... תפזרו מילים טובות,תפזרו חיבוקים,תפזרו נוכחות. זה הרגע הזה,וזה כל מה שיש. הלוואי והיה לי עוד רגע אחד....רגע אחד שיכולתי לחייך אליך,לחבק אותך וללחוש....
אני את הרגע הזה פיספסתי! אל תפספסו גם אתם....

עו"ד מאיר הלר חברו ותושב העיר סיפר למהדריניוז על מידת החסד שדודי ניחן בה בשיעור קומה ובלבביות עצומה. כל אדם שהיה זקוק לתמיכה דודי גודשמיט היה הראשון להיות לעזר ובמאור פנים הכי טבעי.

מתפללי בית הכנסת סיפרו לנו על אדם שעבד לפרנס את בני ביתו אך לא ויתר מעולם על קביעות העיתים לתורה. וכך, מדי יום בשעות המוקדמות של הבוקר דודי היה פותח את שערי בית הכנסת ישועת דוד  ולומד במשך שעות עד תפילת שחרית הקבועה.

אין ספק כי דמותו של הרב גודשמיט תחסר לעירנו, ומאור הפנים שלו שהיה חלק מנופה של העיר בכלל ורמת בית שמש א בפרט. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.