פרנקל: "ההגינות והשפיות ניצחו"

ד. קושנר
י"ח טבת ה'תשע"ט 26/12/18
הרב אברהם נחמן פרנקל (שלומי אמונים) התבשר אמש כי אבוטבול הפקיד בשנית את מכתב ההתפטרות מתפקידו כחבר המועצה, שאלנו את ר' פרנקל על התחושות וההרגשה לאחר הישמע דבר ההתפטרות. האזינו גם לראיון של אבוטבול הבוקר עם בצלאל קאהן
צילום : יעקב לדרמן
צילום : יעקב לדרמן

להאזנה לראיון הבוקר ברדיו קול חי

 

גניבת "המנדט"

שבחים רבים ניתנו על אצילות הנפש והעברת "השרביט" של ראש העיר לשעבר אבוטבול לראש העיר ד"ר עליזה בלוך.

 אבוטבול גם "חטף" בחודש האחרון "חיצי" ביקורת נוטפי ארס על המעשה הפוליטי שנראה בעיני הציבור כ"גזל" גמור

לעומת זאת בסביבתו של פרנקל מודים מקורביו "אבוטבול עשה מעשה מכוער ואנו לא נשבח זאת" עוד טוענים כי ההתפטרות היתה צריכה להתבצע מיד עם היוודע ההפסד כפי שהבטיח, אבל בפוליטיקה הבטחות לחוד ומעשים לחוד, קצת יותר מ -100 ימים לבחירות הכלליות והסכנה שפילוג אשכנזי יגרום לאי- מעבר אחוז החסימה, ככה"נ הביא לאחדות מהירה, מקרה? אולי...

פרנקל למהדריניוז: "שמעתי שאבוטבול הפקיד בשנית מכתב התפטרות וכולי תקווה שיכנס לתוקף, אני שמח שההגינות והשפיות ניצחו לבסוף, כידוע נשלחתי ע"י שרי התורה והחסידות לשמש שליח עבור ציבור מאוד רחב בבית שמש שיצא והצביע ליהדות התורה, אני ערוך ומזומן למלא את תפקידי נאמנה עבור שולחיי ועבור כלל תושבי בית שמש."

מכתב ההתפטרות המלא שנשלח שנית למנכ"ל העירייה מתי חותא

לכבוד ידידי היקר מנכ"ל העיריה עו"ד מתי חותה הי"ו שלום וברכה .
כזכור לך שלחתי לך בתאריך: מוצ"ש
כג' כסלו תשע"ט  01/12/18
מכתב התפטרות אישי שלי מחברות מועצת העיר בית שמש דבר שהודעתי עם תום מערכת הבחירות שאתפטר מחברותי במועצת העיר .
(למרות שקיים הסכם ברור שתנועת ש"ס חייבת לפנות מקום לנציג מיהדות התורה כמצורף בהסכם, אך העדפתי למען האחדות וזירוז המהלך שאני אתפטר.)
נקראתי לבית מרן שר התורה הגאון הגדול הרב חיים קנייבסקי שליט"א שדרש ממני לבטל את מכתבי לעת עתה בעקבות חששותיו החזקים מנושאים של עיניני הדת שישונו בעיר  בתחומי המועצה הדתית חלילה כפי שרבני העיר התריעו במכתבים בנושא בשבועות האחרונים.
ועוד נושאים וטענות פנים מפלגתיים ופוליטיים בין הסיעות המרכיבות את יהדות התורה בעיר שאין המקום מפאת כבוד ד' וכבודם של אנשים לכותבם כאן . (דבר שמן הסתם עוד יתברר בעתיד במסגרות אחרות המתאימות יותר לנושא זה .)
ולכן ע"פ דרישתו של מר"ן שליט"א  משכתי את מכתבי יום למחרת .
בשבועות אלו פניתי לבית מר"ן שוב ושוב והסברתי את רצוני העז לפרוש מהעיסוק הפוליטי העירוני לאחר 25 שנות עשיה בעיר וגם ציינתי שפינוי מקומי יוסיף לאחדות והשלום בין אגודת ישראל ודגל התורה דבר ששנים התאמצתי להשכין אחדות ושלום בין כל חלקי היהדות החרדית בעיר.
מר"ן שליט"א שעוקב אחר הנעשה בעיר, ועל מאמצי רבני העיר והנציגות לפעול בכל הכח למען שימור עניני הדת ובהיות שכעת מגיעים להבנות וסיכומים ברורים בנושא,  התיר לי כעת בבואי אליו לביתו  להתפטר מחברותי במועצת העיר .
אני יודע שצעדי האחרון גרם לתמיהה מצד המכירים אותי  כוותרן ובורח ממחלוקות  וגם גרם צער לחברי א.נ. פרנקל על עיכוב בחברות המועצה (קצת פחות מחודש.)  על כך אני מיצר ומתנצל , אך חזקה עלי דרישתו של מר"ן רבם של כל החרדים לדבר ד' הנשמעים תדיר לבקשותיו והוראותיו ולבירכותיו , אשר ממרום שנותיו למעלה מגיל 90 הגיע לאחרונה עד עירנו בית שמש ולעיני אלפי איש תמך בריצתי ובמועמדותי לראשות העיר בית שמש לא יכולתי להתעלם חלילה מדרישתו, כי מגיל קטן לימדוני לציית לגדולי ישראל שליט"א גם אם אומרים לך על שמאל שהוא ימין וגדול הקושי במצב זה מול שאלות מביכות , דומני שזה היה הצעד והמבחן ההכי קשה לי בשירותי הציבורי בעשרות השנים .
ובפרט שעל צעדי זה "זכיתי" לקבל חיצים ובליסטראות ללא הרף ובזיונות רבים בטוחני שד' הטוב יכפר עוונתי בכך, ויחזרם בתשובה שלמה על ההשמצות והביזוי על שנשמעתי לדעת תורה.
וכשם שקיבלתי על הדרישה אקבל על האי פרישה .
וכעת הותר לי להתפטר .
הלכך הנני במכתבי זה מגיש את התפטרותי ממועצת העיר בית שמש.
ומאחל מעומק ליבי ברכה והצלחה לראש העיר הגב' דר' עליזה בלוך ולכלל חברי מועצת העיר מכל הסיעות  ומברכם שיפעלו יחד בשיתוף פעולה חברותי עם כבוד וידידות להצלחת העיר בית שמש בכלל, והנושאים התורניים בפרט .
אני תקווה שכעת בעקבות כך גם בעז"ה תסלל  הדרך לצרף את כל הסיעות לקואליציה גם את ש"ס ודגל התורה דבר שמאוד שאפתי וביקשתי זאת בכל במה אפשרית מתחילת דרכי לפרישה מהעיריה זה יחזק את העינינים העירוניים והתורניים בעירנו היקרה בית שמש.
בברכה רבה ובתקווה מרובה לשלום ואחדות.
משה אבוטבול בית שמש.

 

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.