פרסה כנפיים: ר״ע עליזה בלוך המריאה הלילה לארה״ב

יוני קפלן
י"ח טבת ה'תש"פ 15/01/20
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך וחבר המועצה מטעם הליכוד צבי ווליצקי, המריאו הלילה לארה"ב שם יקיימו סדרת פגישות בענייני העיר. מטרת המסע היא גיוס משאבים לטובת פיתוח תשתיות בבית שמש. מדובר בנסיעה שנייה של השניים בחודשים האחרונים. ביקורת בקרב חברי מועצת העיר על קיום הנסיעה במועד הזה

ראש העיר ד״ר עליזה בלוך טסה הלילה לארה״ב יחד עם חבר המועצה צבי ווליצקי מהליכוד הממונה מטעם העירייה על קשרי חוץ. השניים יפגשו עם מספר גורמים בנוגע לענייני העיר וישובו ארצה במוצאי שבת. 

בהודעה שפרסמה אמש כתבה בלוך ״המטרה הראשונה של הנסיעה שלנו היא לגייס משאבים לעיר בית שמש. קיים תיק פרויקטים שכולל בין השאר תקציבים להקמת בית חולים, למתקני ספורט ועוד, כדי להוביל את בית שמש למקום אליו אנחנו רוצים להגיע״.

עניין נוסף שעומד על סדר היום, הוא חידוש הקשר עם העיר וושינגטון שלטענת בלוך היתה בעבר חלק משותפות 2000. ״בכוונתנו לחזק את היחסים ולבנות את בית שמש כמקום אליו רוצים לעלות יהודי ארצות הברית״, כתבה ראש העיר. 

עוד הוסיפה, ״התכנית שלנו צפופה. אנחנו צפויים לפגוש תורמים, אנשי פדרציה, אנשי קהילה, את ראש עיריית וושינגטון, את שגריר ישראל בארה״ב ועוד אנשים מתוך כוונה לחזק את העזרה שבית שמש יכולה לקבל״. 

יצויין כי מכיוון שתקציב העירייה לשנת 2020 טרם אושר, התבקשו חברי מועצת העיר לאשר את הנסיעה באמצעות אישור טלפוני. על פי ההודעה שהופצה מטעם לשכת ראש העיר, עלות הנסיעה היא כ-16 אלף שקלים היוצאים מתקציב העירייה השוטף. 

כאמור בלוך וווליצקי יחזרו ארצה במוצאי שבת, אך עוד בטרם המריאו השניים, הנסיעה דווקא במועד הזה מרימה לא מעט גבות בקרב חברי מועצת העיר. ״איך ראש העיר מרשה לעצמה לממן מכספי העירייה נסיעה לארה״ב בשעה שתקציה העיר טרם מאושר״, טוען אחד החברים.  ״הקואליציה נמצאת במשבר החמור ביותר מאז הקמתה, וראש העיר עוזבת הכל ונוסעת, זה לא נראה טוב״ הוא מוסיף.

חשוב לציין כי מועד הנסיעה נקבע לפני זמן רב ואין לו כל קשר להתפתחויות האחרונות במועצת העיר.

"ממונה קשרי חוץ" וויליצקי

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.