פרסום ראשון: סאגת קבלת הבנות למוסדות חוזרת

יהונתן מאיר
כ"ג אדר א' ה'תשע"ט 28/02/19
למערכת "מהדריניוז" הגיע סיפורן של שתי בנות שאינן התקבלו למוסדות הלימוד המתאימות להן בשל היותן ספרדיות. ממונה מחלקת חינוך חרדי גורר רגליים, המערכת מתעלמת, והילדות יושבות בבית ובוכות.
ישיבת המועצה הראשונה
ישיבת המועצה הראשונה

על שולחן מערכת מהדריניוז הונח סיפור קשה. שתי בנות טרם שובצו במוסדות לימוד המתאימות להן וכל חטאן הוא, השתייכותן המגזרית. 

הוריהן פנו למנהל מחלקת חינוך חרדי אבל נראה שאין בכוונתו לסייע בעניין הכואב. המערכת מגלגלת אותם מכאן לשם ולא מתערבת בהליך שיבוצן או יותר נכון אי שיבוצן של הבנות הללו. הורי התלמידות מזכירים לנו כי, אחת מהבטחות הבחירות של ראש העיר הנוכחית ד"ר עליזה בלוך בן חמו הייתה אי סובלנות ואי קבלה של ארועים כגון אלו. ואם להיצמד למילותיה בראיון בגלי צה"ל שהתקיים עמה ערב הבחירות אמרה בלוך: "אני עיוורת צבעים, אני לא רוצה לראות יותר מחנות, הציבור החרדי בעיר מבין שהעובדה שבחרו קודם במועמד חרדי רק בשל היותו חרדי נכשל."

 

מערכת מהדריניוז חרטה על דגלה לשמש כ"שופר" עבור ציבור לומדי התורה שקולם לא נשמע בעת מצוקה. הייתה הצינור והמקשר בין ראש העיר שהייתה מעורבת בהכנסת הבנות לפני מספר חודשים למוסדות הלימוד בעיר  המערכת מתחייבת לעמוד בחוד החנית ובפרט במקרים מסוג זה. בהזדמנות זו אנחנו שמחים לתת קרדיט לכל מי שפעל ופועל גם בימים אלא על מנת לסיים את משבר הבנות הספרדיות, ובא לציון גואל.