פרקליטו של האברך שהוכה: "הראיות ברורות - לכן מח"ש גוררת רגליים"

יוני קפלן
כ"ו כסלו ה'תש"פ 24/12/19
המחלקה לחקירות שוטרים קיבלה אתמול החלטה לסגור את התיק בעניינו של הנער המיוחד יענקי רוזנברג שהוכה באכזריות על ידי שוטרי מג"ב. חודש וחצי לאחר מכן אירע מקרה דומה בבית שמש כששוטרים עצרו את האברך מרדכי קרויזר באלימות קשה. מבדיקת 'מהדריניוז' עולה כי גם במקרה זה מח"ש משתהה מלקבל החלטה בעניינו.
(צילום מסך מתוך סרטון, באדיבות כיכר השבת)
(צילום מסך מתוך סרטון, באדיבות כיכר השבת)
תיעוד האלימות הקשה (צילום: כיכר השבת)

בערב ל"ג בעומר תשע"ט הכו שוטרי מג"ב באכזריות את הנער המיוחד יענקי רוזנברג ולמרות תחנוניו שיפסיקו מלהכותו תוך שהוא צועק כי הוא חניך שיח סוד, השוטרים לא חדלו. בעקבות המקרה והתיעוד מהתקרית הקשה פרצה סערה רבתי שעיתונאים ופוליטיקאים רבים דרשו למצות את הדין עם השוטרים. כאמור, מח"ש לבסוף פתחה בחקירה שנמשכה לא פחות מ-213 יום (!!) וכאמור אתמול התקבלה ההחלטה המקוממת שלא להעמיד לדין את השוטרים.

חודש וחצי לאחר מכן, במהלך הפגנה נגד הריסת מבנה בבית שמש, נעצר האברך מרדכי קרויזר ע"י שוטרים שהיו במקום. למרות שלא נטל חלק פעיל בהפגנה, השוטרים היכו את קרויזר, הטיחו אותו ברצפה ומשכו בפאותיו. גם במקרה זה התיעוד חולל סערה ושוב הוגשה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים.

חצי שנה חלפה מאז המקרה, ועדיין מח"ש לא פרסמה את החלטתה. "אנחנו יודעים שהחקירה הסתיימה והתיק נמצא אצל הפרקליט במחלקה לחקירות שוטרים" אומר לנו פרקליטו של קרויזר עו"ד רועי פוליטי. "בשונה מהמקרה של יענקי רוזנברג, הפעם התקרית אינה נתונה אפילו לפרשנות. יש תיעוד ברור של עבירה שבוצעה כנגד מרשי. לא מדובר בכח שהופעל כנגדו שאז נכנסים לפרשנות של כוח סביר או בלתי סביר".

אם כן מדוע עדיין לא מוצה הדין עם השוטרים ולא התקבלה ההחלטה? "אנחנו ממתינים זמן רב בתיק שבו יש ראיות חד משמעיות ואינן ניתנות לפרשנות", טוען עו"ד פוליטי, "לפיכך אין מנוס מלהסיק כי זו הסיבה לגרירת הרגליים מצד המחלקה לחקירות שוטרים בנוגע לקבלת החלטה בענין השוטר החשוד".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.