פרשנות: אין לנו כסף לבזבז

יהונתן מאיר
ח' אדר ב' ה'תשע"ט 15/03/19
ב"שישי תרבות". של טרום בחירות 2019 התארחו פוליטיקאים מן השורה הראשונה בממשלת ישראל, אך שני שליש מן היציעים היו ריקים. כדאי לחשב מסלול מחדש

ביום שישי האחרון באשכול פיס במרכז בית שמש הוותיקה התקיים "שישי תרבות". בכינוס התארחו פוליטיקאים מן השורה הראשונה בממשלת ישראל. שר האוצר מר משה כחלון, הטוען לכס ראש הממשלה האחרונה מר גדעון סער, ויו"ר ועדת הכספים הרב משה גפני. האירוע עלה לכותרות בשל ההתבטאויות שמארגניו הוציאו ממנו.

 

אך היציעים שיועדו לתושבי העיר שוחרי ה"תרבות" היו כמעט ריקים. בקושי שליש מהאולם היה מאויש וזה עוד בזמן השיא. וכך, למרות שערב בחירות, ולמרות שהוזמנו מובילי דעת הקהל מן השורה הראשונה, והקמפיין המקדים שכוון לתושבי העיר. ההיענות הייתה כאמור, דלה מאוד.  

 

אז נכון שבית שמש אינה עיר רגילה. רוב הגדול של תושביה דתיים ושומרי מסורת ברמה גבוהה. ואכן אנחנו נורא נורא חושקים להיות כמו אחיותינו ה"תרבותיות" ולעשות שבתות תרבות אבל אנחנו פשוט לצערנו לא יכולים. אין לזה ביקוש.

 

אני מרגיש לא נעים להשבית שמחות ולראות את הזווית השלילית. אבל אם כך נראה שישי תרבות ערב הבחירות, כיצד יראה מקבילו באמצע החורף בעוד שנה? גם חובבי הפוליטיקה והאקטואליה פשוט מעדיפים להישאר בבית ולהשתתף בהכנות לשבת שנכנסת. אני מציע לחשב מסלול מחדש.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.