המנוע המעשן: פשיעה התעמרות והכחשה גורפת

יהונתן מאיר
ד' תמוז ה'תשע"ט 07/07/19
צפו באבסורד: בדרכי לעבודה ישבתי באוטובוס של חברת סופרבוס. לאחר דקת נסיעה לערך יושבי החלק האחורי זינקו ממקומם בשל עשן וריח חריף שעלה מן מנוע האוטובוס. לאחר עצירה והורדת הנוסעים, המשיך האוטובוס במסלולו. לאחר דקה נוספת שוב עצר והוריד את הנוסעים. אוטובוס חילופי לא הגיע. החברה מתכחשת אבל למזלי הכל מתועד

אפתח את הכתבה או ליתר דיוק סיפור החוויה, באופן הפוך מתמיד. גרסת חברת סופרבוס שנמסרה לי בתגובה לסיוט שחוויתי הבוקר, ולאחר מכן גרסת הנוסעים. ואני הוא הנוסע במקרה הזה כאמור.

מחברת סופרבוס נמסר בתגובה: עם הופעת התקלה באוטובוס, התבצע טיפול מהיר של הנהג במקום, האוטובוס הורד מן הכביש במהרה והנוסעים הועברו בביטחה לאוטובוס החלופי הראשון. הנהג המשיך בנסיעה מינהלתית למוסך, על מנת שיוכל להחזירו לתקינות.

 

זהו שקר גס. אספר לכם בהן צדקי מה בדיוק אירע.בשעה 09:25 לערך קו 14 של חברת סופרבוס מרמת בית שמש א לכיוון תחנת הרכבת בבית שמש בכניסה לרמת בית שמש ב נהג האוטובוס פרק נוסעים לחוצים בשל עשן רב וריח שריפה חריף שעלה ממנועו. הנוסעים אנשים מבוגרים בחלקם צעדו ברגל מסביבות מוניות הרמה  עד תחנת האוטבוס המרוחקת כמה עשרות מטרים.

לאחר כמה דקות המשיך האוטובוס בנסיעה, התקרב לתחנה, ואסף את הנוסעים שוב והמשיך במסלולו כאילו כלום למרות ריח השריפה המסוכן והעשן הקל שהיתמר מגלגל האוטובוס.. לטענת הנהג שאמר בזעם כי בהוראת אחראי החברה.הוא ממשיך במסלולו. לאחר כמה דקות שוב הורדו הנוסעים על ידי הנהג כצפוי, לאור החמרת המצב.אבל החברה, כפי שאתם רואים, מתכחשת

כאן כבר היה ברור שלא עולים אל האוטובוס, זה היה מוגזם לכל הדעות. כך נותרנו באמצע רמת בית שמש ב ללא אף אוטובוס חילופי. אנשים מיהר לעבודתם באיזור ביג פאשן, אחת מהם אשה מבוגרת יחסית אמרה שהיא נוסעת ברכבת לבקר את נכדיה, הם עלו על מוניות ונסעו. היו נוסעים שעלו על קו 15 ו12 אך אני ועוד כמה שלא התאים להם המסלול המשכנו להמתין. אבל למה שזה יעניין את האנשים- מנהלי חברת סופרבוס שמתפרנסים מכיסנו שימשיכו להתכחש.

בסוף בשעה קרוב ל-10:00 בא האוטובוס, במענה לשאלתינו ענה הנהג כי הוא יצא למסלולו ב09:40 והוא אינו אוטובוס חילופי כלל. אבל החברה, ללא להתבייש, משקרת. וזו השאלה שהפננו לחברה: 

בשעה 09:25 לערך קו 14 של חברת סופרבוס מרמת בית שמש א פרק נוסעים בשל עשן שעלה ממנועו. לאחר כמה דקות המשיך האוטובוס בנסיעה, אסף את הנוסעים למרות ריח השריפה לטענת הנהג בהוראת אחראי החברה.והמשיך במסלולו. לאחר כמה דקות שוב הורדו הנוסעים לאור החמרת המצב.

1. כיצד מסכנים את חיי הנוסעים בנסיעה באוטובוס במצב כזה?
2. מדוע הועלו הנוסעים שוב לאוטובוס המסוכן?
3. מדוע לא הובא אוטובוס חילופי?

נצטט למרבה ההלם את תשובת החברה שוב.  "עם הופעת התקלה באוטובוס, התבצע טיפול מהיר של הנהג במקום, האוטובוס הורד מן הכביש במהרה והנוסעים הועברו בביטחה לאוטובוס החלופי הראשון. הנהג המשיך בנסיעה מינהלתית למוסך, על מנת שיוכל להחזירו לתקינות".

אם אתם רוצים להיווכח מי צודק, צפו בוידאו לפי הסדר.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.