גם בעצמאות : "קדושים תהיו כי קדוש אני"

ציביה הירש
ד' אייר ה'תשע"ח 19/04/18 3
יום העצמאות הוא יום "מורכב" לבעלי תשובה, תושבת בית שמש ציביה הירש חשפה בפני מהדריניוז את רחשי ליבה, התוצאה לפניכם. טור חובה!

קדושים תהיו כי קדוש אני

יום העצמאות ה 70 למדינת ישראל. כבעלת תשובה כבר למעלה מ20 שנה, וכמו ששר אריק איינשטיין ז"ל אני מרגישה רגל פה רגל שם.. רגל אחת שלי, שם, עוד נטועה בילדותי התל אביבית, על גדותיו של נחל הירקון המפורסם. כמו בשירה של נעמי שמר ז"ל, "אל נא תעקור נטוע," גם 20 שנות "תשובה" , לא עקרו את ה"גירסא" דינקותא שלי לאהבה גדולה, לארץ ישראל, לעם ישראל ולמסורת שלנו.

ומצד שני, כחלק מעולם התורה והיהדות, אליו נחשפתי והתחברתי אחרי שירותי הצבאי, לא אוכל לומר שהשמחה שלי שלמה. כמה רחוקים אנחנו עדיין ממדינה יהודית שהתורה והמצוות הן נר לרגליה בכל אחד ואחד משטחי החיים. כמה אני מתפללת בכל יום לביאת משיח צדקנו ולארץ ישראל השלמה באמת.

פעם קראתי באיזה מאמר כלשהו, שאחד ה"סודות" של העם היהודי ,  לשמירת המסורת ,במשך אלפי שנות גלות, הוא היותנו עם של מספרי סיפורים. לסיפור יש כוח עצום בהעברת מסר בדרך עקיפה , ובעניין רב. עם ישראל ,הוא עם של מספרי סיפורים. התורה המועברת מדור לדור, ע"י סיפורי האבות הקדושים והאמהות הקדושות, סיפורי צדיקים ,וסיפורי הגמרא והאגדה, שמחזיקים אותנו כעם מופלא וקדוש, שלמרות כל שינויי התקופות, הארצות השונות בהן נדדנו והמנהגים השונים של כל עדה ועדה, עדיין, התורה שלנו נשמרה במשך אלפי שנים.

קיצר, צ'מעו סיפור:

לפני כשנה נסעתי באחת הנסיעות שלי לאומן, לקבר של רבי נחמן , ולקברי צדיקים,עם קבוצת נערות, שנסעו בעיקר להתפלל על זיווג וחתונה. הגענו לקברו של רבי נחמן באומן , שפכנו את ליבנו בתפילות ובריקודים של שמחה, והתכוננו להמשיך במסע. התארגנו לנסוע למסלול קברי צדיקים, הבעש"ט, רבי לוי יצחק מבדיטשוב ועוד. תוך כדי שאנחנו מתארגנות לעלות למיניבוס, מגיעה בחורה שפגשנו קודם, קצת קולנית, קצת רעשנית,  וכו' ומבקשת להצטרף אלינו לנסיעה. אחת הבנות שאיתי, שירה, התחילה לעשות לי סימני ידיים ופרצופים של "לא, בבקשה תגידי לה שאי אפשר להצטרף!!!"

אמרתי לה "מה אכפת לך שתצטרף אלינו, אל תדאגי יהיה כיף, תסמכי עלי"

כמובן שהנסיעה היתה לא משעממת בכלל אחרי שצירפנו אותה. היא סיפרה ,לנו את כל תולדות חייה, מתובלים במלח ופלפל ,וצחקנו והתחברנו.

לימים חזרנו לארץ, ולפני כשבוע אני מקבלת טלפון משירה ,אותה בחורה שנסעה איתי ולא רצתה לצרף את השנייה לנסיעה, כולה צוהלת ושמחה. מגיע לי "מזל טוב" ! אני מאורסת ואת לא יודעת איזה קטע ,את לא מאמינה מי עשתה את ה"שידוך". מי? אני שואלת.

את לא תאמיני ! אותה בחורה שהצטרפה אלינו לנסיעה, ובהתחלה לא רציתי. אחרי הנסיעה נהיינו חברות, נשארנו קצת בקשר והיא זו שהציעה לי את השידוך. ולא רק הציעה, עזרה ותמכה וכיוונה והקשיבה, בלעדיה זה לא היה קורה !

ומכאן חזרה ליום העצמאות שלי. לא בחרנו מי יוביל את מהלך הגאולה , ואם היינו יכולים לבחור, היינו רוצים שעולם התורה והיהדות ינהיג את הקמתה של המדינה ,מלפני 70שנה. אבל לא כך בחר הקב"ה .

אני עדיין מחכה ומצפה לביאת משיח צדקנו, לבניין בית המקדש השלישי, לעם ישראל שיושב על אדמתו, ומקיים את התורה והמצוות בשלמות, אבל גם מאידך גיסא, שמחה להיות כאן, בארץ ישראל ולא באוקרינה , פולין, או צרפת, במדינה שלנו על כל חסרונותיה ויתרונותיה, ומודה לקב"ה על כל רגע ורגע בדרך לגאולה השלמה. אמן!

 

 

הכותבת הינה זמרת ורבנית בארגון הידברות.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • חג עצמאות שמח!
  • דברים מהלב אמיתי ונכון מזדהה, נקודה יפה היא שהשלטון הלא תורני גם הוא מהלך של הקב"ה
    נקודה למחשבה ובינתיים שמחים במה שיש לנו
  • כתבה יפה מאוד, דברי אמת ואמונה