צינור הגז הטבעי קו בית שמש

יהונתן מאיר
י"ג אדר ב' ה'תשע"ט 20/03/19
צינור הגז בקו בית שמש מתחיל בתחנת מסילת ציון ומסתיים בתחנת ההפחתה בבית זית. הוא נבנה בתחילת ינואר 2017 והסתיים באוקטובר 2018. הוא יחבר את מלט הרטוב, מנועי בית שמש, והמכללה לשוטרים
הר טוב. אילוסטרציה
הר טוב. אילוסטרציה

חניכת קו צינור הגז הטבעי לירושלים נערכה בשני מקטעים. החלק הראשון (ירושלים מערב) באורך 17 ק"מ, הושלם בשנת 2014, ומתחיל מתחנת הגפה 'יסודות' הצמודה לכביש שש בקרבת מחלף שורק ועד תחנת מסילת ציון הסמוכה לשער הגיא. החלק השני (ירושלים מזרח) גם הוא באורך 17 ק"מ, מתחיל בתחנת מסילת ציון ומסתיים בתחנת ההפחתה בבית זית. הביצוע של החלק השני החל בתחילת ינואר 2017 והסתיים באוקטובר 2018. בימים אלה מסתיימת הקמתם של שני מתקני PRMS (הפחתת לחץ ומדידה) בקצוות הקו, האחד שמבוצע בתוך תחנת ההגפה מסילת ציון והשני בבית זית. שני מתקני ההפחתה מיועדים לשרת את חברת החלוקה רותם.

עוד בין המפעלים שצפויים להשתמש בקו הגז הטבעי – מפעל תדמיר, אביק, מחצבות, מפעל מלט הרטוב, מפעלי אספלט, מנועי בית שמש, וקריית ההדרכה של המשטרה. גרמים המצויים בפרטים מציינים כי "חלק מן הלקוחות כבר חתמו על ההסכם וחלקם נמצאים במשא ומתן מתקדם. בהתאם לעדכון חברת החלוקה, התחלת חיבורי לקוחות בבית זית ומסילת ציון צפויים במהלך שנת 2020".

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, מציין: "אני גאה לחנוך את צינור הגז הטבעי, שיוביל לראשונה גז טבעי לירושלים וסביבתה. באמצעות צינור גז זה ואחרים שמניחה חברת נתג"ז, אנחנו מרשתים את מדינת ישראל, משפרים ומרחיבים את הולכת הגז הטבעי לרחבי הארץ".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.