צמיחה נוספת לחברת המנועים

יהונתן מאיר
י"ג תשרי ה'תש"פ 12/10/19
הפרשן הכלכלי אייל גורביץ' צופה טובות להתפתחותה של חברת מנועי בית שמש ברבעון הבא ומבשר כי למניית מנועי בית שמש צפוייה עלייה נוספת מעבר לצמיחה המטאורית שלה השנה בשל עסקת הרכש הענקית
אזור תעשייה בבית שמש. ארכיון
אזור תעשייה בבית שמש. ארכיון

אייל גורביץ' המנתח הטכני של אתר הכלכלה Bizportal ניתח בסוף השבוע את שתי המניות המעניינות: מניית טאואר שסבלה ממהלך של ירידות חדות במשך יותר משנה, אך עלתה בכ-20% מתחילת השנה. ומניית מנועי בית שמש שזינקה במאות אחוזים בשנים האחרונות ורשמה אף היא תשואה של יותר מ-50% מתחילת השנה.

גורביץ' צופה טובות לרבעון הקרוב  ומבשר לתושבי בית שמש למניית מנועי בית שמש עלייה נוספת מעבר לצמיחה המטאורית שלה השנה.

יוזכר כי חברת המנועים הענקית באיזור התעשייה- הר טוב מנועי בית שמש ביצעה השנה עסקת רכש ענקית בהיקף סחר של כ-800 מיליון דולר עם חברת הענק Pratt & Whitney Canada לייצור חלקים למנועי סילון. סך הסכמי המסגרת ("Frame Orders") של קבוצת מב"ש לאחר החתימה על הסכם זה עמד בשעת העסקה על כ- 2.6 מיליארד דולר.

חברת Pratt & Whitney Canada  "פראט אנד וויטני"  היא יצרנית מטוסים ענקית בקנדה. מטה ומרכז החברה נמצא בלונגויל, קוויבק, סמוך למונטריאול. זוהי חטיבה של פראט אנד וויטני הגדולה יותר בארה"ב, והיא עצמה יחידה עסקית של תאגיד הענק יונייטד טכנולוג'יס המספקת ציוד אלקטרוני וקשר, בעיקר ליצרניות מטוסים מסחריים אבל גם לגורמים צבאיים בארצות הברית.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.