צפו: אחמד טיבי לקטי שטרית: "תסתמי ת'פה יא זבל'ה"

יוני קפלן
ג' טבת ה'תש"פ 31/12/19
במהלך דיון בוועדת הכספים התלהטו הרוחות בין ח"כ אחמד טיבי לח"כ קטי שטרית. לאחר ששטרית דרשה מטיבי שלא יפנה אליה בשפה הערבית, זעם טיבי וצעק עליה "תסתמי ת'פה יא זבל'ה". בתגובה פנתה שטרית ליו"ר הכנסת בדרישה להרחיק את ח"כ טיבי מועדת הכספים.
באדיבות ערוץ כנסת

אתמול (ראשון) במהלך דיון בועדת הכספים נרשמו חילופי צעקות רמים בין ח"כ אחמד טיבי לבין ח"כ קטי שטרית כשבשיאם צעק טיבי לעברה של שטרית "תסתמי ת'פה יא זבל'ה". לאחר שהרוחות לא נרגעו, נאלץ יו"ר הועדה ח"כ משה גפני לנעול את הישיבה.

בתגובה פנתה ח"כ קטי שטרית ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בדרישה להרחיק את אחמד טיבי מישיבות ועדת הכספים. במכתב ששלחה כתבה שטרית "היום, במהלך דיון בועדת הכספים של הכנסת, קרא אחמד טיבי למנכ"ל תנועת רגבים מאיר דויטש 'חלאת המין האנושי, טינופת, זבל' ועוד. ביקשתי מח"כ אחמד טיבי לאפשר לו לדבר, בעקבות כך הפנה אלי ח"כ אחמד טיבי צעקות בערבית".

״כאשר עניתי לו שיפנה אלי בשפה העברית, הוא קרא לעברי: 'תסתמי הפה, מה את אומרת לי לא לדבר בערבית, יא זבל'ה'. לאחר מכן התברר לי שגם צעקותיו בערבית אלי היו 'תסתמי את הפה'"

"קריאה זו מבזה אותי אישית ואת כל חברי הכנסת. התנהגות זאת לא הולמת את משכן הכנסת. צעקות, כינויי גנאי וקללות לא צריכים להישמע כאן ולאיים על אף אחד מחברי הכנסת. בנוסף, ידוע שצעקות אלו מופנות בגלל מחלוקת אידיאולוגית נוקבת. לא ייתכן שחברי כנסת מהימין ירגישו מאוימים בעקבות התנהגות אלימה של ח"כ מהרשימה המשותפת", מוסיפה שטרית.

היא מדגישה שטיבי לא נענש על התנהלותו. "לצערי, ח"כ אחמד טיבי לא הוצא מדיון הוועדה, למרות חריפות המקרה. בימים אלו לא פועלת ועדת האתיקה ואיני יכולה לפנות אליהם עקב הפרת כללי האתיקה הבוטה הזאת. לכן אני קוראת לך, להרחיק את ח"כ אחמד טיבי מדיוני ועדת הכספים עד מועד הבחירות".