חרדים נלחמים כדי לזכור

מערכת מהדריניוז
ג' אייר ה'תשע"ח 18/04/18 1
"נושאי המגבעת": המדרשה החסידית בהנהגת המנהל הרב מנחם בומבך מובילה מחשבה פורצת דרך, הרב בומבך והתלמידים הותקפו לא פעם ע"י קיצונים חרדים. הצצה נדירה לישיבה הכי מעניינת בישראל.

ישראל רוזנר תיעד במשך שנה את פעילות המדרשה בביתר עלית בה לומדים לצד לימודי הקודש גם לימודי חול: היסטוריה, מתמטיקה, אנגלית, אזרחות וכו'

הסרט "נושאי המגבעת" עוקב אחרי הרב בומבך, והקשיים העצומים אותם עובר הרב יחד עם משפחתו מול אותם קיצונים המנסים בכל כוחם להפסיק את פעילות הישיבה.

ב ז' באלול תשע"ז כתב ביתד נאמן עורך העיתון ישראל פרידמן, מאמר מערכת שבה האשים את המייסד ואת שותפיו בכך שהם "רוצחים רוחניים" ושכל מטרתו לשנות את היהדות החרדית ואת צביונה, ו"לחפור תחת אושיות קיומה, לערער ולהרהר אחרי כל בנינה, לחלץ בצבת את כל מסמרותיה, לסלול דרך חדשה וליצור בידיים מציאות של "עוון". "סולל-הורס", בניין נערים סתירה!"

הקמת ישיבה תיכונית הפונה לבחורים מהזרם המרכזי החרדי עוררה התנגדות בחלקים בציבור החרדי. מול ביתו של מנחם בומבך התקיימו מספר הפגנות, ואף הופצו כרזות בשכונות החרדיות נגדו שבהם נכתב "חילוני מתחזה, הברנש מנחם בומבך, חזור לחבריך החילונים בתל אביב".

שני קיצונים אף שפכו זפת על דלתו של בומבך וסתמו בדבק מגע את מנעול ביתו זאת לאחר שהשחיתו את דלתו ואת דלתו של איש צוות אחר בישיבה כמה פעמים.

הרב בומבך מספר כי הוא נתקל באלימות פיזית ממש, ולמרות הכל, זה לא ירתיע אותו, הסרט חושף צד שלא הכרתם בציבור החרדי, כזה שמתחבר במסרים לכל החברה הישראלית.

הצצה לסרט "נושאי המגבעת" מתוך תוכנית "המקור"

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • חג עצמאות שמח!