צפו: הפייטן ר' חיים לוק מבית שמש מרעיד את הארנה באירוע סיום הש"ס

יוני קפלן
ב' טבת ה'תש"פ 30/12/19
הערב מתקיים באולם ה'ארנה' בירושלים אירוע סיום הש"ס המרכזי לציבור הספרדי, המעמד מתקיים בראשות מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן, חברי ונציגי תנועת ש"ס ובהשתתפות גדולי הזמר החסידי, אברהם פריד, הפייטן ר' חיים לוק מבית שמש, משה לוק, ליאור אלמליח ועוד אמנים נוספים בליווי התזמורת האנדלוסית עם 40 נגנים.
באדיבות חברת שיא לייב

סיום הש"ס המרכזי לציבור הספרדי מתקיים הערב (שני) בראשות ראש הישיבה, חכם שלום כהן, חברי ונציגי תנועת ש"ס ובהשתתפות גדולי הזמר החסידי, אברהם פריד, הפייטן משה לוק והתזמורת האנדלוסית בליווי 40 נגנים.

צפו בכניסתו של מרן רה"י נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט"א לקול שירת האלפים

הוועדה המכינה של הכנס, בראשות מנכ"ל ש"ס, חיים ביטון, יחד עם ועדות המשנה עבדו על הכנת בימת הכנס שלפי הדיווחים, הינה חסרת תקדים בגודלה והיקפה, כאשר מאות רבנים, רבני ערים, ראשי ישיבות, דיינים, רבני קהילות ומגידי שיעורים מכל רחבי הארץ, וכל שמנה וסלתה של המנהיגות הרוחנית הספרדית יופיעו בה לכבודה של תורה.

חברי הכנסת של ש"ס, מיכאל מלכיאלי וינון אזולאי הוציאו משלחות מכובדות לבתיהם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א כדי להזמינם למעמד שנערך לרגל סיום במחזור ה-י"ג ללומדי ה'דף היומי' בתלמוד בבלי ותחילת לימוד הש"ס במחזור ה-י"ד, וכמפגן הוקרה לעמלי התורה די בכל אתר ואתר.

המעמד מתקיים בחסותו של ראש העיר ירושלים מר משה ליאון אשר יכבד את המעמד בהשתתפותו וכן ארגון "אל המעיין" בניהולו של הרב משה אילוז.

אירוע מרכזי זה הנערך לרגל סיום הדף היומי, הנו ציון דרך מופלא של הציבור התורני על כל גווניו בהרמת קרנה של תורה על פי הדרך הסלולה. רבים בציבור זוכרים בערגה את מעמד סיום הש"ס הקודם שנערך לפני 7 שנים באצטדיון טדי, בהשתתפות מרן רבנו עובדיה יוסף זיע"א, שהופעתו כבוד במעמד זה ודבריו המרוממים נחרתו בליבות רבים לנצח.

מארגני האירוע החליטו לשים דגש רב על התכנית מוזיקלית האמנותית שתנעים את המעמד ההיסטורי. מדובר בגלריית אמנים ומקהלות מהשורה הראשונה בישראל שיופיעו על במה אחת. החל מגדול הזמר החסידי אברהם פריד שיגיע במיוחד מחו"ל בליווי תזמורתו המורחבת של המעבד יובל סטופל.

בנוסף, על הבמה מנגנת התזמורת האנדלוסית בלווי 40 נגנים, וכן יופיעו להקות מיוחדות כמו להקת "נשמה" וכן להקת ילדים מיוחדת ברפרטואר ייחודי עבור המעמד.

במקביל, גדולי המלחינים והמעבדים שקדו בימים האחרונים על הפקת שיר מיוחד, השיר הרשמי שילווה את מעמד סיום הש"ס ויוצג במצגת מרהיבה ומושקעת במהלך האירוע. המארגנים מציינים כי הוכשר, אולמות נוספים לצפייה במעגל סגור לאלפים הרבים שיגיעו למעמד. כמו כן, הוקצה אולם מיוחד ורחב עבור ציבור הנשים, הכולל שידור חי מהאירוע וכן תכנית אמנותית נפרדת.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.