צפו: כוננות קורונה במוקדי השירות בעיריית בית שמש

יוני קפלן
ט"ז אדר ה'תש"פ 12/03/20
בעקבות הנחיות משרד הבריאות לצמצם מגע ככל הניתן ולשמור על סטריליות מירבית, החל מהיום מתן השירות במוקדי העירייה ייעשה דרך ניילון עבה שנועד להפחית את האפשרות להדבקה. צפו בתיעוד מאגף הגביה הבוקר
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

בעיריית בית שמש החלו ליישם הלכה למעשה את הנחיות משרד הבריאות במטרה לצמצם את התפשטות נגיף קורונה בקרב הציבור. החל מהבוקר (חמישי) מוקדי השירות בעירייה הופרדו באמצעות נילון עבדה במטרה לצמצם מגע ולמנוע הידבקות. 

מטרת ההנחיות החדשות היא להקטין את פוטנציאל ההידבקות ולמנוע את התפשטות התחלואה בישראל. נוסף על ההקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, במשרד הבריאות מזכירים כי יש להקפיד על הימנעות מצפיפות והתקהלויות.

כמו כן, להימנע ככל הניתן מהתקהלויות של קבוצת אנשים במרחב אחד. אם מקיימים אותן – בהרכב מצומצם ככל הניתן ובכל מקרה, לא יותר מ-100 איש, ולאור מורכבות ההנחיה ייקבעו החרגות במטרה לאפשר קיום שגרה תקינה בחיים בישראל , לדוגמא, קיום אירועים פרטיים כגון חתונות, בר מצוות ושמחות- עד 100 איש. 

נכון להיום מוסדות החינוך ומקומות עבודה יכולים להמשיך לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות והמשרדים הרלבנטיים. צוותי בריאות המטפל בחולים – התכנסות רק למטרות עבודה ובקבוצות שלא יעלו על 15 איש. 

באחריות חנויות, קניונים ומרכזי קניות – למנוע צפיפות ולווסת את עומס המבקרים ברגע נתון ועל הציבור להקפיד על שמירת מרחק סביר בין אנשים. כחלק מהיערכות לשלבים הבאים, על המעסיקים להיערך ולהגדיל ככל הניתן לעבודה מרחוק.

צעדים נוספים: על אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום וזאת ללא קשר לבדיקת קורונה ולפעול כמקובל.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.