צפו: מעל 100,000 שקל דוחות בבית שמש

משה כהן
ו' ניסן ה'תש"פ 31/03/20
המלחמה בקורונה: המשטרה סגרה היום מספר בתי כנסת ומקוואות בשכונות חרדיות בבית שמש, וחילקה מעל 20 דוחות ע"ס 5000 שקלים כ"א, נדגיש כי רובו המוחלט של הציבור החרדי נשמע להנחיות משרד הבריאות בעקבות קריאת גדולי הדור לציית לכללי ההסגר ומגבלות התנועה החדשים.

המשטרה ביצעה פעולות אכיפה מוגברות נגד מפירי הנחיות משרד הבריאות בבית שמש, באחד המקרים פרצה המשטרה לבית כנסת וגילתה את גבאי בית הכנסת שהתעטף בטליתו, אך נאלץ לקבל דוח ע"ס 5000 ש"ח .

מנגד התקשורת הארצית עטה על הסרטונים עם קומץ מפירי הסדר מבית שמש כמוצא שלל רב, והתחילה במחול השנאה והקרנת הסרטון לאורך כל מהדורות החדשות ברצף מהבוקר עד הצהריים.

צפו בסגירת בית הכנסת - צילום יעקב לדרמן

 

התעמולה ממשיכה

לקראת הערב ביקשו בערוץ 12 לראיין את ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, הנרטיב היה מאוד ברור, הסרטון מהבוקר מוקרן ברקע וד"ר בלוך אמורה לענות לשאלות קבריניטי הערוץ הכי שמאלני בישראל.

ראש העיר לא "מיצמצה" ותקפה את העוול שנעשה לציבור החרדי בבית שמש בתיאור המקרים מהבוקר והנסיון לייצר תמונה לא מדוייקת, ולהוציא דיבתם של כל 130,000 תושביה .  

עוד הוסיפה ד"ר בלוך: "המשטרה עושה את עבודתה ואנו מתואמים איתה, אך בוא לא נעשה עוול לציבור חרדי גדול, שרובו המוחלט מציית להנחיות משרד הבריאות...  צריך להצדיע להנהגה הרוחנית שנרתמה למאמץ ההסברתי ובכך גרמה לציבור החרדי בבית להישמע לכללי הסגר החדשים

אמש בראיון מיוחד לאתר החדשות מהדריניוז שיבחה ראש העיר את הציות להנחיות של תושבי העיר והתפללה שמספרי החולים המאומתים ימשיכו להיות נמוכים, ומנגד הבהירה שלא יהיו ויתורים באכיפת ההנחיות, מדובר בחיים או מוות. 

תיעוד נוסף - יעקב לדרמן

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.