צפו: רה"מ הדליק נר ראשון בכותל המערבי

יוני קפלן
כ"ד כסלו ה'תש"פ 22/12/19
ראש הממשלה נתניהו ושגריר ארה"ב דיויד פרידמן ומשפחתו הדליקו הערב נר ראשון של חנוכה ברחבת הכותל המערבי יחד עם רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב.
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ורעייתו, שגריר ארה"ב מר דיויד פרידמן ומשפחתו הדליקו הערב נר ראשון של חנוכה ברחבת הכותל המערבי יחד עם רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב.

ראש הממשלה אמר כי: "גזירות חדשות מוטלות על העם היהודי. גזירות אנטישמיות של בית הדין הבינלאומי שאומר לנו היהודים שעומדים פה ליד הקיר הזה בעיר הזאת בארץ הזאת שאין לנו זכות לחיות פה ואם אנחנו חיים פה אנחנו מבצעים פשע מלחמה. אנטישמיות לשמה. אנחנו לא נרכין ראש מול העוולה הזאת ונלחם בה בכל הכלים. אני אומר את זה פה בחג החנוכה הזה, נגד כל הגזירות, נגד כל האנטישמיות החדשה. כפי שניצחנו אז, ננצח גם היום."

השגריר אמר כי הוא "שמח להיות פה כשגריר של ממשלת ארה"ב ששולח את ברכת חנוכה שמח ליהודים ברחבי העולם. חנוכה הוא "חג האורים", בכל יום אנו מגבירים את האור. זה לא רק סמלי. זה המהות שלנו שאנו מאירים את העולם בערכים שיש לנו. להיות פה עם העם היהודי אומרים את אותה התפילה כמו לפני אלפיים שנה, אותה השפה, באותו המקום בו נאמרו אותן תפילות. אין מקום טוב יותר להתחיל בו את חג החנוכה."

רב הכותל המערבי אמר כי: "לפני אלפיים ושלוש מאות שנה האימפריה הגדולה בעולם ביקשה למחוק את הזהות היהודית, והעם היהודי נלחם בחירוף-נפש, ממש כאן, כדי לשמר את האור היהודי בעולם. אור חג החנוכה, אור החירות ואור האמונה, שהוצת כאן, מאיר היום בעוצמה גדולה בכל העולם. הוא מאיר במדינת ישראל. הוא מאיר בארצות הברית של אמריקה. הוא מאיר בכל מקום שבו בני אדם מאמינים בקדוש ברוך הוא, מאמינים בחירות, ומאמינים בתקווה."
 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.