קבלו את ראש העיר הבא: משה אבוטבול

יהודה סגל
ט' כסלו ה'תשע"ח 27/11/17
אז כן, משה גפני עוד עושה רעשים ל"משפחה" של "נריץ מועמד בזמן שמתאים לנו", אבל זה סתם מלל. בשעה שיש לאבוטבול תמיכה במועצה, תמיכת דרעי, יעקב ליצמן ו\או מפלגתו, (ואפילו של הקנאים המשאילים את הת"ז), קשה לחזות מצב שבו מפלגה חרדית אחרת תנסה להריץ מפלגה מטעמה נגדו.

חשוב לציין, כי גם בתקשורת הארצית מכירים בכך שמהדריניוז פתחה את הבחירות המקומיות לראשות העיר עם סקרים בין הנציגים החרדים המובילים. במקום להיגרר, הובלנו. ("יהללך זר." ואם "לא"? "פיך"!)

עכשיו נגמרו משחקי הכיסאות.

משה אבוטבול הכריז על התמודדותו בצורה רשמית, וכבר הספיק להתראיין בכמה מקומות. אמנם ציטטנו את אבוטבול שח לאבי מימרן בקול חי, כי אם יעלו שוב פעם את האופציה של מונטג, "ישקול שנית". אך כבר לא ניתן לומר שההכרזה לא מוחלטת, כיון שאריה דרעי התערב, וקבע עבור אבוטבול נחרצות: אתה תרוץ!

בשיחה שוב עם אבי מימרן, דרעי מבהיר: אבוטבול לא רשאי לחלק לאף אחד אחר את התפקיד. בדבריו, הוא מודה ליעקב ליצמן על התמיכה במשה אבוטבול, אך גם מרמז שאינו ממש צריך את תמיכתו, כ"כ בטוח הוא במועמדו. דרעי גם מדבר בטונים של תמיכה אמתית, ולא של בדיעבד, כמו שחשדנו בעבר. (גם על אלעד הוא לוטש עיניים, אגב.)

גם מה אבוטבול חשב או תכנן כשהציע את מונטג כמחליף כבר לא חשוב.

אז כן, משה גפני עוד עושה רעשים ל"משפחה" של  "נריץ מועמד בזמן שמתאים לנו", אבל זה סתם מלל. בשעה שיש לאבוטבול תמיכה במועצה, תמיכת דרעי, יעקב ליצמן ו\או מפלגתו, (ואפילו של הקנאים המשאילים את הת"ז), קשה לחזות מצב שבו מפלגה חרדית אחרת תנסה להריץ מפלגה מטעמה נגדו.

ח"כ מיכאלי בתורו מתחנן לגפני: תניח בצד את השיקולים הפוליטיים. יש מקרים שצריך להתעלות מעל השיקול הפנים-מפלגתי, כמו שרוב הציבור החרדי הבין שלא נכון להציב מועמד חרדי לירושלים.

ח"כ מיכאל מיכאלי הבהיר זאת בלהט שוב ושוב, ואני מביא את דבריו מתוך הריאיון במילים שלי:

אנחנו כבר יכולים לשער שיהיו עוד מאורעות ועוד פסיקות בג"ציות שיבקשו להלהיט את הרוחות. מי יכול לקחת על עצמו את האחריות לכך שהחרדים יפסידו את בית שמש, הוא תוהה?!

בית שמש ידעה כ"כ הרבה השמצות, יריקות, הפגנות, דרישת חלוקת העיר. ומי הצליח להרגיע, לתווך ולהשקיט? רק משה אבוטבול. אפילו את אויבי הציבור החרדי בכנסת הוא הצליח להכניס לקואליציה העירונית. גם אם אפשר טכנית ראש עיר אחר, כרגע, זה לא שווה את הקיטוב ואת המחלוקת. בקיצור, לא מחליפים סוס מנצח.

אגב, ח"כ מיכאלי גם ציין שכבר עובדים על הבחירות המוניציפאליות ברמה הטכנית, למרות שאין הגשת רשימות עדיין.

שב אנוכי אל הניתוח הפוליטי הבראשיתי שלי בעניין:

בעיר אוריינטלית במקור, אף אחד מתושבי העיר הוותיקה לא יעז לעמוד מול המראה ולהגיד לעצמו שהוא בחר בנציג חרדי אשכנזי (ועוד, אינו מוכר). לא משנה בכלל כמה קבלות יציג אותו אחד, השד העדתי הוא אשכנזי.

אלא מאי? השאלה היא מה וכמה ניתן לסחוט מאבוטבול המזרחי בתמורה לתמיכה מפלגתית. זה משחק מסוכן, אבל הסיסמא היא "לי זה לא יזיק". הרי אילו באמת המשחקים יימשכו יותר מדי זמן, אילו יווצרו מועמדים נוספים בתמיכת איזה שהם גדולי ישראל מהשורה השניה, אם איזה חץ של לשון הרע יחדור עמוק מדי, זה עלול להבטיח הפסד למגזר כולו, פועל יוצא שאיש אינו מעוניין בו.

מתמטית החשבון פשוט: אבוטבול מועמד החרדים+החרדים הם הרוב=אבוטבול ראש העיר הבא.

וכמובן, במשפט הסיום של כל עיתונאי זהיר, "בהנחה שלא יהיו שינויים בלתי-צפויים"...

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.