קדושי מירון: שבעה מתושבי העיר נהרגו באסון

יוסי לוז
כ' אייר ה'תשפ"א 02/05/21
בזה אחר הזה הובאו למנוחת עולמים שבעה מתושבי העיר ועשרות נוספים שנהרגו באסון הנורא שאירע סמוך לציון הרשב"י, מעט לאחר חצות ליל של ל"ג בעומר • עין לא נותרה יבשה לקול משמע ההספדים המצמררים והקדישים של ילדים רכים על אביהם, ואבות על נערים צעירים
צילום: דוברות איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה

לאחר אין סוף דיווחים ודאגתם של רבים לשלום יקיריהם אשר עלו בליל ל"ג בעומר להילולת הרשב"י במירון, סמוך לכניסת השבת קבלו תושבי העיר את הבשורה המרה על פטירתם של שבעה מתושבי העיר, יחד עם שלושים ושמונה קרבנות נוספים שנפטרו באירוע הקשה שאירע בסמוך לציון הרשב"י במירון.

מעט לאחר חצות ליל שבין חמישי לשישי האחרון החלו לזרום הדיווחים על אר"ן (אירוע רב נפגעים) שהתרחש בסמוך למתחם ההדלקה של חסידות תולדות אהרן, בשל הצפיפות הנוראה וצוואר הבקבוק שנוצר באחת היציאות ממנו.

הקליטה בהר מירון קרסה. בני משפחה רבים ניסו ליצור קשר עם יקיריהם ולשאול בשלומם – אך לשווא. דקות מורטות עצבים עברו על רבים, חלק מהחוגגים על ההר הצליחו ליצור קשר טלפוני ובאמצעים וירטואליים נוספים והרגיעו את בני המשפחות. אחרים הוכרזו כנעדרים ו/או מחוסרי קשר ולאט לאט התבררו ממדי האסון הקטלני.

קראו עוד:

הפך לאבל: עשרות הרוגים בהילולת הרשב"י במירון • תיעוד דומע

בעיריית בית שמש פתחו חמ"ל עירוני עוד במהלך הלילה והחלו להתכונן לגרוע מכל. הדיווחים זרמו אט אט וכחלוף השעות התברר כי בית שמש שילמה מחיר כבד באסון הזה, כאשר שבעה משפחות איבדו את יקיריהם, אברכים ובעלי משפחות לצד בחורי חמד, יחד עם עשרות נוספים מכל העדות והחוגים.

בהלוויות קורעות לב שנערכו בערב שבת ובמוצאי שבת, בזו אחר זו, ליוו אלפים את הנפטרים שנטמנו בבתי העלמין בעיר, בירושלים ובחיפה. עין לא נותרה יבשה לקול משמע ההספדים המצמררים והקדישים של ילדים רכים על אביהם שנקטף בחטף ועל אבות וסבים שאמרו קדיש על נערים צעירים שנספו באסון הנורא.

מערכת 'מהדריניוז' מרכינה ראש ומשתתפת בצער המשפחות היקרות שאיבדו את יקיריהם ושולחת תנחומים יחד עם כל בית ישראל. בתקווה ובתפילה שלא נדע עוד שוד ושבר בגבולנו ושהקב"ה יאמר לצרותינו די.

להלן שמות הנפטרים, תושבי העיר, שנספו באסון הקשה, יחד עם הכתובות בהן ניתן לבוא ולנחם את בני משפחתם.

הרב דוד קרויס, בן 33, נשוי ואב לתשעה. נטמן בירושלים, משפחתו תשב שבעה ברח' החידא 3/11 בשכונת חפציבה בעיר.

הבה"ח חיים ראק, בן 19. נטמן בבית שמש, משפחתו תשב שבעה ברח' נחל שורק 38 בשכונת רמה א' בעיר.

שמחה בונים דיסקינד, בן 23. נטמן בחיפה, משפחתו תשב שבעה ברח' ירמיהו הנביא 8 בשכונת רמה ג' בעיר.

ישראל אנקאוה, בן 25, נשוי ואב לשניים. נטמן בבית שמש, משפחתו תשב שבעה ברח' אמרי אמת 3 בשכונת הקריה החרדית בעיר.

יהודה לייב רובין, בן 27, נשוי ואב לשלושה. נטמן בירושלים, משפחתו תשב שבעה ברח' ירמיהו הנביא 10 בשכונת רמה ג' בעיר.

נחמן קירשנבויים, בן 15. נטמן בירושלים, משפחתו תשב שבעה ברח' בן איש חי 69 בשכונת חפציבה בעיר.

מרדכי פאקעטע, בן 24. משפחתו תשב שבעה ברח' החיד"א 5 בשכונת חפציבה בעיר.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.