קונים דירה במזומן? מעכשיו תדווחו

מערכת מהדריניוז
כ' כסלו ה'תשע"ט 28/11/18
הבוקר פורסם בידיעות כי רוכשי דירות יחויבו לדווח תוך חצי שנה לרשות המסים איך שילמו ומה מקורות המימון • מי שלא ידווח לא יוכל לרשום את הדירה בטאבו

שמענו לא מעט סיפורים על חרדים הקונים דירות בתשלום במזומן (כן מזוודה של מזומנים) 

אז אם אתם בדרך לרכישת דירה? החל מחודש ינואר הקרוב תחויבו לדווח לרשות המסים מאיפה השגתם את הכסף. את הדיווח עליכם למסור תוך חצי שנה מקבלת הדירה. אם לא תעשו זאת לא תוכלו לקבל אישור מרשות המסים לצורך רישום בטאבו.

עופר פטרסבורג מידיעות אחרונות: רשות המסים תצא בתחילת דצמבר בקמפיין הסברה על החוק להגבלת השימוש במזומן. על פי החוק, לא ניתן יהיה לשלם במזומן בעסקה מול עוסק או ספק שירות, שערכה עולה על 11,000 שקל. כל עסקה מעל לסכום המגבלה, ניתן יהיה לבצעה רק באמצעות צ'קים, העברה בנקאית או העברה דיגיטלית (כמו אפליקציה), כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב מיידיים וכרטיסים נטענים. עם זאת, ניתן יהיה לשלם עד 10% ממחיר העסקה במזומן, ובלבד שהסכום במזומן לא יעבור את הרף של 11,000 שקל.

אחת המשמעויות של החוק היא שמינואר לא ניתן לשלם במזומן על שירותים כמו שיפוצים. לדברי שי אהרונוביץ, סמנכ"ל בכיר באגף מיסוי מקרקעין ברשות המסים, "אם נישום מדווח על הוצאות שהוצאו למשל על שיפוץ דירה ואין לו קבלה, הוא חייב להביא אסמכתה איך העביר את הכסף. אם אין כזאת, המשמעות היא שהוא שילם במזומן וזו עבירה, לא רק של השיפוצניק שקיבל את הכסף, אלא גם לגבי המשלם".